Zastavme okupáciu Slovenska cudzou armádou! Slováci 30. marca 2017 opäť vyjdú do ulíc.

Zastavme okupáciu Slovenska cudzou armádou! Slováci 30. marca 2017 opäť vyjdú do ulíc.

Po nedávnom občianskom zhromaždení – proteste v Bratislave 9. februára 2017, kedy sa  občania jasne vyjadrili, že nesúhlasia s budovaním vojenských základní US armády pod záštitou NATO na Slovensku, a taktiež nesúhlasia s vysielaním príslušníkov Slovenskej armády na provokačné cvičenie pod záštitou NATO do Lotyšska a inde na Pobaltí, ktoré sa má uskutočniť v tesnej blízkosti s  ruskými hranicami, je jasné nesúhlasné stanovisko mnohých občanov SR.

Slovenská vláda a politici, aj poslanci NR SR, majú byť zástupcami občanov, avšak konajú o nás bez nás. Súčasná politická scéna zamlčuje ovládnutie Slovenska cudzineckou, no najmä cudzou armádou USA a kolaboruje s proamerickou vojenskou lobby, napojenou na treťosektorových vojnových štváčov.

Aj z týchto dôvodov vyzývame Slovákov, aby si uvedomili, čo do budúcnosti Slovensku hrozí.

My, občania máme právo nesúhlasiť s okupáciou cudzineckých vojsk na slovenskom zvrchovanom území, a preto opäť Vás pozývame na verejné zhromaždenie občanov „ZA MIER“, ktoré sa uskutoční 30. marca o 17. hodine na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave.

Podľa Ústavy SR  Čl. 28 ods. 1 „Právo pokojne sa zhromažďovať sa zaručuje.“ a Čl. 32 Občania majú právo postaviť sa na odpor proti každému, kto by odstraňoval demokratický poriadok základných ľudských práv a slobôd uvedených v tejto ústave, ak činnosť ústavných orgánov a účinné použitie zákonných prostriedkov sú znemožnené.

Aby sme argumentmi podporili naše fakty, treba zdôrazniť, že už 24. januára 2017 vo Vajnoroch v Bratislave slávnostne otvorili regionálne veliteľstvo NATO (NFIU), hoci až po už existujúcom stredisku v Trenčíne, ktoré má riešiť problémy s mínami a nástražnými systémami. Nový styčný tím Aliancie vo Vajnoroch by mal začať naplno fungovať od júna 2017. Informovala o tom hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková. Ceremoniál za účasti zástupcov predsedu Vojenského výboru NATO Stevena Sheproa, ďalších zástupcov NATO a ministra obrany SR Petra Gajdoša (nominant SNS) sa uskutočnil bez prítomnosti médií.

„Hoci je Slovensko členom NATO, dokonca ani v tomto prípade to neznamená, že je jeho povinnosťou rozmiestňovať vojenské základne so zahraničným kontingentom na svojom území,” zdôraznil kedysi premiér R. Fico a podotkol, že chce iniciovať referendum o danej otázke, keď ho “niekto prinúti”, aby to urobil. Odvtedy už však zmenil názor a centrum NATO otvorilo základňu NFIU vo Vajnoroch v Bratislave.

Dňa 2. februára 2017 odhlasovali  poslanci v Národnej rade SR vyslanie 152 slovenských vojakov pod rúškom výcviku, ktorý sa má konať len niekoľko desiatok kilometrov od ruskej hranice do Lotyšska. Slovenskí vojaci by mali byť v Lotyšsku od apríla 2017.

Dňa 10. februára 2017 obyvateľov Prešova a Sabinova prekvapil pohľad na prechádzajúci nákladný vlak plný americkej vojenskej techniky. Jeho náklad nebol typický, viezol bojové vozidlá pechoty, americké transportéry Bradley, veliteľské vozidlo M 577, nákladné autá FMTV, pásové obrnené transportéry a tanky.

V marci 2017 sa dozvedáme zo zahraničných médií o vyhlásenom novom tendri na webových stránkach vládnych zákaziek v USA. Podľa dokumentu obsahujú objednávky  práce, ktoré na slovenskom území smerujú k príprave a výstavbe nových objektov, a tiež k modifikácii, oprave či obnoveniu existujúcich. USA chce vydať na modernizáciu vojenskej infraštruktúry, respektíve na projektové dokumentácie, až 5 miliónov dolárov. Treba poznamenať, že projekt zahŕňa prípravné práce pre výstavbu nových objektov, a tiež pre modifikáciu, opravy alebo rekonštrukciu existujúcich, vrátane letísk, skladísk pohonných hmôt, kasární, inžinierskych komunikácií, opravovní, administratívnych budov a iných amerických vojenských objektov.

V dokumente sa uvádza, že minimálne jedna zmluva musí byť uzavretá s americkou spoločnosťou, alebo spoločným podnikom spoločností USA a krajiny, v ktorej sa bude vykonávať stavba. Zákazku môže vyhrať iba americká spoločnosť, pričom musí byť schopná komunikovať so slovenskými úradmi v našom jazyku. V tendri ide predovšetkým o naplánovanie a dizajn vojenských zariadení, ďalšie plánovanie, rôzne topografické mapy a prieskumy. Dokumenty predkladané na výberové konanie, musia potvrdzovať odbornú a technickú spôsobilosť, spresňujú autori zákazky. Od vykonávajúcich spoločnosti je požadovaná skúsenosť, znalosť miestnych špecifických pomerov a schopnosť pracovať s veľkými projektmi. Termín zmlúv je 3 až 5 rokov.

Iniciatíva SPOLOČNE ZA SLOVENSKO s ďalšími účastníkmi  organizuje protesty „STOP NATO NA SLOVENSKU!“. Ak nebudeme podporovať vojnových štváčov a provokovať druhé štáty vojenskou technikou a našimi vojakmi tzv. farizejskými cvičeniami v Pobaltí, ale aj inde mimo svojich hraníc, a pridajú sa k nám aj ostatní racionálne zmýšľajúci ľudia, tak máme šancu zachovať mier pre Európu a Slovensko.

Súvisiace články:

Vojenská provokácia amerických vojsk pod záštitou NATO v Európe stále proti Rusku pokračuje TU!

Protestujúci občania na štvrtkovom proteste proti NATO v Bratislave sa zhodli, že súčasné politické vedenie kolaboruje s proamerickou vojenskou lobby napojených na treťosektorových vojnových štváčov TU!

Na proteste proti základniam NATO: Slovenskí vojaci sa stávajú nástrojom provokačných snáh NATO  TU!

Dosť bolo klamstiev slovenských politikov, ktorí klamú a zavádzajú svojich voličov! Verejne vyzývame poslancov a politické strany na spoločný protest občanov, ktorý sa uskutoční 9. februára 2017 – „Slovensko bez základní NATO, cudzích vojakov a votrelcov“ TU!

Kapitán Andrej Danko – Predseda SNS je klamár! TU!