Voľby do VÚC: Čo najviac trápi Bratislavský kraj?

Voľby do VÚC: Čo najviac trápi Bratislavský kraj?

Kandidáti na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo, Jaroslav Paška, Monika Flašíková-Beňová, Daniel Krajcer, Roman Ruhig a Rastislav Blaško odpovedali na otázky redakcie Aktuality.sk, v ktorých sme zisťovali, aké sú podľa nich najväčšie súčasné problémy v bratislavskom regióne a ako by ich riešili.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) je najmenší kraj, v ktorom žije vyše 600 tisíc ľudí. Preto región má najväčšiu hustotu obyvateľstva. Z pohľadu hospodárstva je Bratislavská župa najbohatšia.

Na celkovom hrubom domácom produkte Slovenska sa podieľa najväčším dielom, a to takmer 38 percentami. A tak problémy s nezamestnanosťou, ktoré má väčšina krajov, v tomto regióne nie sú. Miera nezamestnanosti podľa údajov Štatistického úradu vlani nepresahovala ani 6 percent. Tento priaznivý ekonomický stav sa odráža aj na peňaženkách obyvateľov.

S priemerným platom na úrovni 1029 eur ľudia v bratislavskom regióne vedú rebríček najlepšie zarábajúcich na Slovensku. Napriek dobrým ekonomickým ukazovateľom Bratislavský samosprávny kraj patrí k najviac zadlženým krajom. Jeho zadlženosť dosahuje takmer 39 percent.