Súbor Alexandrovcov na Slovensku 2017

Súbor Alexandrovcov na Slovensku 2017

Dvadsiateho siedmeho mája 2017 Bratislavu navštívil akademický súbor piesní a tancov Alexandra Vasilieviča Alexandrova – skrátený názov ALEXANDROVCI.
Turné na Slovensku je prvý raz od tragédie z minulého roka, keď súbor poznačil pád lietadla s časťou tohto vynikajúceho umeleckého telesa, svetového mena. Alexandrovci sa svojho času vyjadrili, že na Slovensku našli priateľstvo a medzi obyčajnými ľuďmi sú ako doma. Aj preto sa k nám radi vracajú.
Na koncert zavítal aj minister obrany Slovenskej republiky Peter Gajdoš. Dozaista si odbehol pookriať od plánovania vojenských základní cudzích armád, na našom území, a nielen tej vo Vajnoroch.
Koncert Alexandrovcov bol úchvatným prejavom umenia bez hraníc. Bol posolstvom mieru a spolupráce medzi národmi a súčasne aj mementom na 20. storočie, keď svet zachvátila Druhá svetová vojna.
Bol aj prejavom životaschopnosti, odhodlania a energie, ktorá charakterizuje súčasné moderné Rusko.
Na scénu prichádza skvelá Helena Vondráčková. Spolu s Alexandrovcami už vystupovala neraz a toto umelecké spojenie poskytuje skvelú príležitosť na to, aby overené Vondráčkovej hity, vynikli oveľa viac.
Kandráčovci sú momentálne na Slovensku hitom. Nielen pre skladbu o včielke, ktorá poletuje s kvetu na kvet, ale aj ako vynikajúci interpretátori rusínskej tradičnej kultúry.
Sála Bratislavskej INCHEBY má kapacitu 7.000 osôb. Praskala vo švíkoch. V hlavnom meste boli v jeden deň až dva koncerty. Obrovský záujem ľudí o súčasnú ruskú kultúru je všade na Slovensku, či ide o koncert v Žiline, Trenčíne, Prievidzi, v Košiciach, Poprade, v Brezne, Banskej Bystrici alebo v Nitre.
Alexandrovci na Slovensku, ašpirujú na prvenstvo, ako jedna z najprestížnejších udalostí v kultúre tento kalendárny rok.
Počtom návštevníkov pravdepodobne predčia aj angažovaný festival politického slova a piesne – POHODA 2017.