Študentská majdanizácia Slovenska?

Študentská majdanizácia Slovenska?

Po mediálnom rozhovore s jedným z organizátorov tzv. protikorupčných pochodov, mladým gymnazistom Dávidom Strakom vysvitlo, že napriek tomu, že mladík požaduje prešetrenie káuz Bašternák či Gorila, robilo mu veľké problémy vysvetliť, o čo vlastne ide v týchto kauzách.

Študent trval na tom, že protikorupčné pochody sú z jeho hlavy. Na otázku, o čom je kauza Gorila, Straka zaváhal: „To mám vám akože vysvetliť?“ nechápavo sa opýtal Straka. „Skôr viem napríklad o Bašternákovi a tak. Gorila bola predsa len dávnejšie,“ snažil sa zahrať situáciu do autu. Keď dostal druhú šancu vysvetliť kauzu Gorila, bolo to ešte horšie. „My sme proste vedeli, že kauzy sú niečo také nemorálne. A nemáme úplne dostupné informácie k tomu, o čom je tá kauza,“ habkal Straka.

„Kto je Ladislav Bašternák?“, pýtal sa portál na druhú kauzu. „Prečo by som vám to mal vysvetľovať?“, reagoval protiotázkou Straka. „Pre mňa to je človek, ktorý sa proste do toho celého namotal. Jednoducho poslala jeho firma peniaze pánovi Kaliňákovi a je podozrivý z daňových únikov,“ dodal študent.

Organizátori pochodu, ktorý bol pomenovaný ako “Veľký protikorupčný pochod”, žiadajú vyšetriť kauzy Gorila a Bašternák. Medzi ďalšiu požiadavku zahrnuli odstúpenie prezidenta Policajného zboru SR Tibora Gašpara. Ako sa však zdá, osemnásťročný študent Dávid Straka, ktorý stojí na čele pochodov, nevie o veľkých korupčných kauzách takmer nič.

Podľa slov Straku sú to teda médiá, ktoré dávajú obraz o tom, čo sa na Slovensku deje – ktoré konkrétne médiá, však už študent neuviedol. „Normálne, že si prečítate viaceré médiá. Ony vám dávajú obraz o tom, čo sa deje. Potom nad tým rozmýšľate, či to je možné, alebo či si to tie médiá vymýšľajú, alebo či tam dávajú veci, ktoré môžu byť nejaké blbosti. A keď vám to príde, že by to tak mohlo byť, tak na základe toho sme spravili pochod,“ dodal na záver rozhovoru študent Straka…

Zásadnou otázkou celej kauzy študentských pochodov sa stále viac ukazuje byť to, kto dáva rozumy a koho názory tak vlastne zastupujú títo 18 roční, v podstate neinformovaní študenti…