Spor Kisku a Fica je umelo vytvorený. Dôvod – zástupný problém

Spor Kisku a Fica je umelo vytvorený. Dôvod – zástupný problém

Ak predseda vlády má problém s bytom, minister vnútra s kšeftovaním, prezident s daňovým únikom, tak prečo by radový občan mal veriť v morálku na území štátu oficiálne pomenovaného Slovenská republika?! Ak sa na ministerstve školstva rozkrádali a rozdávali eurofondy, ak sa tu nedá dostavať diaľnica, ak nemáme vlastné letiská, prístavy a lode, čo sme to za štát?

Ale máme tu tlčhubárov, ktorí sa tvária ako spasitelia sveta. Len sa nevedia medzi sebou v tých vzájomných klamstvách a obvineniach zhodnúť. Majú zlé načasovanie – po anglicky timing…

Jeden ťahá čihí, druhý hota – tak sa kedysi velilo volom, keď ťahali záprah. Dnes všetci Slováci ťahajú už tri desaťročia náklad, ale nevedia, čo je čihi a čo hota…

Ak prezident štátu očakáva, že po jeho slovách sa niekto zľutuje nad jeho nečistým systémom, tak je tragikomický antihrdina. Veď si len prečítajte, ako sa nedokázal ani len trochu dôveryhodne vykecať z vlastných klamstiev:

„Viem, že očakávania nad mojím pôsobením v úrade boli veľké a mrzí ma, ak som niekoho sklamal. Nikdy som politickú kampaň nerobil, politické strany na ne využívajú firmy, postupoval som rovnako. Nie som účtovník, spoliehal som sa na to, že všetko sa účtuje a zdaňuje správne. Mal som byť opatrnejší, moja chyba. Ale som rád, že hneď ako sa na chybu prišlo, firma ju odstránila, dane doplatila. A preverujeme vo firme aj roky dozadu, pre istotu. Účtovníctvo nám už robí externá firma.

Stále však platí, že som si všetko do bodky platil sám a ako prvý a asi jediný som zverejnil a ukázal verejnosti, koľko reálne stojí kampaň. Tá moja stála 1,3 milióna eur.

Politici sa nemajú skrývať pred zodpovednosťou a otázkami. Preto som prišiel do politiky, aby som to zmenil. Hneď, ako prišiel prvý anonym, daňové tajomstvo, ktoré uniklo od štátnych orgánov, zvolal som tlačovú konferenciu a odpovedal som na otázky. Prišli ďalšie anonymy a preto som sa znova po návrate z OSN postavil pred ekonomických novinárov a kameru, aby som vysvetľoval.

Ak si niekto myslel, že ma toto odradí ďalej sa angažovať, tak ho sklamem. Nabíja ma to energiou. Ukazuje sa, že je stále čo zlepšovať v našej krajine. Je neprípustné, aby štátna moc zneužívala informácie proti svojim občanom. Ak si dovolia toto k prezidentovi, nechcem si ani predstaviť, čo si môžu dovoliť k iným občanom. Radšej nech útočia na mňa, ako na iných.“

Nuž, k tomu už by stačil komentár premiéra Fica, ktorý ako právnik iste vie, že pokiaľ by vedel o trestnom čine, ale ho neoznámi, stáva sa spolupáchateľom. Fico sa priznal, že o skutku prezidenta vedel.

Zásadné slovo bude mať generálny prokurátor Jaroslav Čižnár. ktorému na úrad môže podnet poslať ktorýkoľvek uvedomelý občan tohto štátu, ak tu ešte teda nejaký štát existuje.