Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik s platom cez 4000 eur kope tímovo ligu za Smer-SD aj napriek tomu, že je osem rokov práce neschopný!

Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik s platom cez 4000 eur kope tímovo ligu za Smer-SD aj napriek tomu, že je osem rokov práce neschopný!

„Prokurátor“ Kováčik podľa denníka N nepodal za osem rokov ani jednu obžalobu. Nula. Nič. Zo 61 prípadov nedotiahol pred súd ani jeden, čo je škandál. Špeciálny prokurátor má v náplni práce podávať obžaloby v korupčných kauzách a posúvať ich na Špecializovaný trestný súd. Na druhej strane – „prokurátor“ Kováčik je mimoriadne aktívny v opačnej disciplíne. V upratovaní a zakrývaní korupčných káuz. To bola vlastne hlavná náplň jeho práce.

V roku 2014 si napríklad Kováčik pridelil dozor nad vyšetrovaním kauzy Bašternák. Podnikateľ Bašternák bol podozrivý, že okrádal štát o milióny eur cez DPH. Vyšetrovateľka odmietla trestné stíhanie. Kováčik to vtedy odobril.

Podobný „výkon“ Kováčik podal pri kauze Gorila. Bývalý šéf vyšetrovacieho tímu Gajdoš sa opakovane sťažoval, že Kováčik blokuje vyšetrovanie. Keď chceli vyšetrovatelia predvolať ako svedka Roberta Fica, zakročil Kováčik a „zablokoval všetky plánované výsluchy“.

Polícia sa tiež pokúšala potvrdiť pravosť spisu Gorila – výsluchmi šéfov alebo operatívcov tajnej služby. Kováčik dvakrát zakročil a predvolanie svedkov zablokoval. Šéf vyšetrovacieho tímu Gajdoš to nakoniec vzdal a odišiel z polície.

Keď Smer čelil podozreniam, že v roku 2002 predával miesta na volebnej kandidátke podnikateľom (sponzorom za 32 miliónov korún), polícia začala stíhanie vo veci. Kováčik stíhanie zrušil „pre neopodstatnenosť“.

Na špeciálnej prokuratúre takýmto spôsobom uviazli takmer všetky politické, prípadne korupčné kauzy: emisná kauza, rozkrádanie vojenského spravodajstva, hlas pripisovaný Ficovi, ktorý hovoril, že „vlastnou hlavou zarobil“ 75 miliónov korún…

Mimochodom, už sme tu raz mali prokurátora, na ktorom viazlo vyšetrovanie. Volal sa Ivan Gašparovič. Bol československým generálnym prokurátorom v roku 1992. Prezident Havel ho odvolal pre nečinnosť. „Veci nechával ležať, nekonal, nevyšetroval“, komentoval to František Mikloško.  Zdroj: https://www.aktuality.sk/clanok/418073/komentar-daga-danisa-je-horsi-ako-gasparovic/ 

Kováčik je iná liga. Kováčik koná a mlčky zariaďuje kopec vecí s uchom na telefóne.

V roku 2017 odkedy špeciálna prokuratúra dostala do vienka stíhanie extrémizmu nelenil a dokázal zabezpečiť s Kaliňakovými chlapcami dostať do väzby Adrianu Melekovú alias Sheilu Sz.  A to všetko  za zverejnenie videí  natočených vo Fínsku, kde sa vyjadrovala na súčasnú politickú situáciu na Slovensku, v EÚ  a postavila sa svojským prejavom na odpor k islamu.

Generálny prokurátor SR Jaromír Čižnár spolu so špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom po vyhodnotení informácií operatívneho charakteru zabezpečili v súčinnosti s Policajným zborom SR zadržanie osoby Sheila Sz., ktorá je stíhaná pre zločin výroby extrémistických materiálov. Stíhaná je od štvrtka 16. februára a v prípade dokázania viny jej hrozí trest od troch do šiestich rokov.

Treba upozorniť, že v iných štátoch EÚ pálenie koránu nie je trestným činom o čom rozhodli súdy vo Francúzku a policajné orgány v Českej republike.  Slovensko sa stáva špecifickým, diktátorským systémom, kde rozkrádanie štátu pod pokrývkou mocipánov sa nevyšetrujú trestné činy a  je prikryté politickou mocou a  na druhej strane sa policajná moc zneužíva proti vlastným občanom za ich názory.

Nastal čas, aby si ľudia uvedomili, kto je kto. 

Iniciatíva SPOLOČNE ZA SLOVENSKO navrhuje nielen odvolať politických nominantov z tzv, nezávislých inštitúcií, ale aj zrušiť diktátorské praktiky zriaďovaním špecializovaných inštitúcii, ako je špeciálna prokuratúra a špeciálny súd. Takéto inštitúcie nemajú miesto v demokratickom a právnom štáte. Súdy a prokuratúra sa  musia stať nezávislými od politickej moci a musia byť personálne obsadené len odborníkmi a nie poslušnými posluhovačmi politickej moci.