Šokujúci počet základní NATO na Slovensku a svojvoľné zatýkanie za tričko “NA STRÁŽ”

Šokujúci počet základní NATO na Slovensku a svojvoľné zatýkanie za tričko “NA STRÁŽ”

30. marca 2017 sa konalo verejné zhromaždenie občanov v Bratislave na Hviezdoslavovom námestí „ZA MIER“ a proti budovaniu vojenských základní NATO na Slovensku.
O rozruch verejného zhromaždenia sa postarala Slovenská polícia pri zatýkaní jedného z účastníkov – slovenského občana Rudolfa Steigaufa a to všetko len za tričko, na ktorom mal nápis „ NA STRÁŽ“.

Jeden zo spoluorganizátorov z iniciatívy SPOLOČNE ZA SLOVENSKO – Roman Ruhig mal so svojou témou k budovaniu základní NATO na Slovensko vystúpiť na pódiu a informovať spoluobčanov čo sa deje v tejto oblasti na Slovensku.

Z dôvodov policajného nezákonného zákroku voči občanovi Rudolfovi Steigaufovi mal za potrebu sa vyjadriť v rámci uskutočňovaného verejného zhromaždenia k téme nezákonného zadržania a predvádzanie spoluobčana Rudolfa Steigaufa a s tým spájaného slovného spojenia „NA STRÁŽ“. V rámci svojho vystúpenia verejnosti právnik Roman Ruhig objasnil nezákonnosť policajného zákroku. Záznam z verejného zhromaždenia si môžete pozrieť TU! 

K téme „ZA MIER“ a budovania základní NATO na Slovensku na verejnom zhromaždení v rámci dohodnutého času účinkujúcich Romanovi Ruhigovi nezostalo už veľa času a túto problematiku spomenul  len okrajovo. Z týchto dôvodov sa zaujímal Slobodný vysielač CZ o tému základní NATO na Slovensku a požiadal Romana Ruhiga o rozhovor, ktorý nestihol odprezentovať na verejnom zhromaždení občanom SR, ktoré sa konalo 30. marca v Bratislave. Viac sa dozviete priamo z audio záznamu v relácii: „Šokujúci počet základní NATO na Slovensku a svojvoľné zatýkanie za tričko “NA STRÁŽ” – TU!

Na túto tému sa dozviete viac z článkov: