Sheila Sz. z Ružomberka na slobode a mainstreamové mediálne sršne

Sheila Sz. z Ružomberka na slobode a mainstreamové mediálne sršne

Senát Najvyššieho súdu Slovenskej republiky 07.marca 2017 na neverejnom zasadnutí rozhodol tak, že obvinenú Sheilu Sz. prepustil z väzby na slobodu a väzbu nahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka.

Senát tak zamietol sťažnosť prokurátora úradu špeciálnej prokuratúry.  “Obvinenej uložil povinnosť oznámiť orgánu činnému v trestnom konaní, ktorý vedie konanie miesto pobytu a každú jej zmenu, povinnosť preberať úradné zásielky, dostavovať sa na predvolanie orgánov činných v trestnom konaní a zákaz vykonávať činnosť, pri ktorej malo dôjsť k spáchaniu trestnej činnosti,” povedal Urbančík.

Sheila Sz. sa na slobodu dostala krátko po 15.00 h a mainstreamové mediálne sršne sa zbehli okolo Justičného paláca v Bratislave.

„To, čo rozprávajú média ma nezaujíma, lebo si seriete do huby. Som rada, že zvíťazila spravodlivosť a teraz páľte,” povedala Sheila.  Čakajúcim novinárom (politickým poskokom) a fotografom ešte ukázala zdvihnutý prostredník, následne nasadla do taxíka a odišla.

 Za mrežami od polovice februára 

Mladú ženu z Ružomberka vzal sudca so špeciálneho súdu v Banskej Bystrici do väzby v druhej polovici februára, keď pre prípravné konanie čiastočne vyhovel žiadosti prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry.

Akceptoval však iba dôvody preventívnej väzby, a teda aby nemohla pokračovať v trestnej činnosti. Prokurátor navrhoval aj útekov väzbu, čomu už sudca nevyhovel. Podal preto sťažnosť a tú podala aj samotná obvinená Sheila Sz. . O oboch sťažnostiach rozhodoval Najvyšší súd SR, ktorý mal už iný názor na jej väzobné zadržiavanie a tak Sheila sa mohla vrátiť k svojej rodine a k blízkym do Ružomberka.

Pridajte sa k nám a pomôžme SPOLOČNE ZA SLOVENSKO Sheile Sz.. Prepustením z väzby Sheily Sz. Najvyšším súdom SR nekončí, ale pre Sheilu začína ďalší boj o jej práva a spravodlivosť.

Súvisiace články:

Adriana Meleková alias Sheila Sz. verzus Slovenská polícia -TU!

Kto viac ohrozuje bezpečnosť Slovenska – Sheila Sz., alebo Robert Kaliňák? – TU!

Na Slovensku neexistuje rovnaký meter pre každého a sloboda prejavu je extrémizmom len pre tých čo nesedia v NR SR ! – TU!

Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik s platom cez 4000 eur kope tímovo ligu za Smer-SD aj napriek tomu, že je osem rokov práce neschopný! -TU!