Rezort obrany upozorňuje na ďalšie presuny ťažkej vojenskej techniky U.S. ARMY cez Slovenskú republiku. Slovenskí aktivisti zvolávajú protest na 06. júla 2017 o 17:00 hodine na Hviezdoslavove námestie v Bratislave.

Rezort obrany upozorňuje na ďalšie presuny ťažkej vojenskej techniky U.S. ARMY cez Slovenskú republiku. Slovenskí aktivisti zvolávajú protest na 06. júla 2017 o 17:00 hodine na Hviezdoslavove námestie v Bratislave.

Ministerstvo obrany SR na svojej stránke upozorňuje „na viaceré presuny vojenskej techniky spojeneckých armád, ktoré sa majú  uskutočniť v období  júla 2017. Počas budúceho týždňa by sa malo cez naše územie uskutočniť celkovo 41 cestných a jeden železničný transport.“ Na presné informácie však Ministerstvo obrany  je zatiaľ skúpe (kedy a kade pôjdu vojenské kolóny U.S. ARMY cez Slovensko?) z dôvodov ich bezpečnosti.

Ministerstvo 30.06.2017 na svojej stránke informovalo, že „Po slovenských cestách a železniciach sa bude v týždni od 3. do 9. júla presúvať vojenská technika spojeneckých armád. 

” Ministerstvo obrany SR upozorňuje na viaceré presuny vojenskej techniky spojeneckých armád, ktoré sa uskutočnia v týždni od 3. do 9. júla 2017. Počas budúceho týždňa by sa malo cez naše územie uskutočniť celkovo 25 cestných presunov zahraničných armád, jeden vlakový transport smerujúci do Chorvátska z cvičenia SABER STRIKE 2017 a jeden vlakový transport Ozbrojených síl SR. Na budúci týždeň budú pokračovať aj presuny vojsk na cvičenie SABER GUARDIAN 2017 a príslušníci spojeneckých vojsk sa budú cez územie Slovenskej republiky presúvať aj na cvičenie BRAVE WARRIOR 2017.

Podľa ministerstva obrany: „Príslušníci spojeneckých vojsk sa budú cez územie Slovenskej republiky presúvať na rôzne výcvikové aktivity. Ide o presuny amerických vojsk na cvičenia SABER GUARDIAN 2017 a TOBRUQ LEGACY 2017. Po železnici by sa mali maďarskí vojaci presúvať na cvičenie TRAINING BRIDGE 2017 v Estónsku.

Väčší americký konvoj prešiel cez Slovensko na jeseň v roku 2015. Na jeho príchode na Slovensko vtedy čakali aj odporcovia  „SLOVENSKO ZA MIER“- „MIEROVÝM KONVOJOM PROTI KONVOJU NATO“.

Pozri záznam z roku 2015 na Slovensko- Českej hranici TU! 

 

Podľa Gajdoša je Slovensko pripravené na prípadné opakovanie protestov, chystaný prejazd jednotiek americkej armády cez Slovensko bude zabezpečovať polícia.

Snahou Ministerstva obrany je utajiť kedy a ktorými cestami budú prechádzať konkrétne U.S. ARMY vojenské konvoje.  Ministerstvo obrany a zapredaný minister Gajdoš má strach nie o slovenských občanov, o mier na Slovensku, ale má väčší strach o americkú armádu a jej príslušníkov pred slovenskými občanmi. Báť sa vlastných občanov len preto, že by nevítali amerických vojakov na Slovensku a nebodaj by rozprestreli transparenty  „U.S. ARMY GO HOME!“, by asi pokazilo Gajdošove kšefty pri netransparentnom nákupe vojenskej techniky za niekoľko miliónov EUR.

Z tohto dôvodu občiansky aktivisti vrátane iniciatívy  SPOLOČNE ZA SLOVENSKO, vo štvrtok 06. júla 2017 o 17:00 hod  zvolávajú spoluobčanov na verejné občianske zhromaždenie  za Mier na Slovensku a  STOP cudzineckým vojskám na zvrchovanom Slovensku.  

Slovenskí občania by  na Hviezdoslavovom námestí mali nahlas vyjadriť znepokojenie so slovenskými politikmi a slovenskou politikou, ktorá sa odkláňa od mieru a skôr prispieva k neslobode občanov Slovenska a prilievaniu ohňa do už tak napätých vzťahov medzi Washingtonom a Moskvou.   My Slováci nemáme záujem  pripájať sa k vojenským provokáciám, ale máme záujem si chrániť náš štát, našu republiku, našich občanov a spolupracovať na všetky svetové strany v záujme  mieru a rozvíjania vzájomne výhodnej spolupráce. 

My Slováci vieme, že NATO nie je  spojeneckým vojskom Slovenskej republiky tak, ako to tvrdí Minister obrany Gajdoš zo zradnej politiky SNS, ale aj SMER – SD a iných politických podporovateľov s prítomnosťou cudzineckých vojsk, vojenskej techniky na našom území.

Spojenci by neničili spojenca demonštratívnou silou a provokatívnymi prejazdmi po civilných cestách cez zvrchované územia jednotlivých štátov Európy!  

Spojencami NATO by sme mohli byť len vtedy, ak by to chceli občania SR, avšak  o tejto otázke na Slovensku neprebehlo úspešné referendum o vstupe do NATO. Väčšina občanov SR nemá záujem byť v područí iných vojsk, inej cudzineckej armády, ako to bolo v časoch od roku 1968 do 1991.

Slovenské skúsenosti sú aj také, že ide len o využívanie veľkých ekonomických hráčov  prostredníctvom zneužívania malých štátov Európy. Súčasná tvorba nadvlády USA a jej rozpínavosti aj mimo  vlastného územia je snahou ovládať iné štáty podľa predstáv ekonomických nadnárodných spoločnosti, ktoré majú základy v USA.   Títo tzv. spojenci veliteľského riadenia z USA  a ich biznis politiky prostredníctvom (U.S. ARMY),  nemali problém ani v minulosti (počas druhej svetovej vojny) bombardovať Bratislavu, za čo sa nikdy Slovákom  neospravedlnili.

Nemali problém rozbiť a bombardovať Juhosláviu a neskôr prijímať postupne rozbité štáty za svojich členov ako sú: Slovinsko, Chorvátsko a nedávno aj Čiernu horu.  Politika USA a používanie nástroja Severoatlantickej aliancie – NATO nie je politikou mieru, ale snaha o vojenské ovládanie a podmaňovanie  iných v záujme  vlastných ekonomických záujmov.

Treba si uvedomiť, že kde vstúpila Americká armáda už odtiaľ nikdy neodišla.

Keď  sme chceli slobodné a demokratické Slovensko v časoch 1988-1989 až 1993 a od tej doby ju využili len politici na svoje obohacovanie (privatizácie, netransparentné – nástenkove tendre  a iné kšefty) na úkor väčšiny občanov. 

Vážení priletia nastal  čas, aby Slováci si opäť vzali svoju slobodu a jasne dali najavo, že  Slováci chcú mier a rozhodovať demokratickými nástrojmi (všeľudové hlasovanie – referendum), kde môžu občania rozhodovať o budúcnosti Slovenska. Je čas, aby sme sa jasne vyjadrili a dali jasne najavo či chceme byť členom NATO, alebo byť neutrálnym mierovým štátom a pripojiť sa k stredoeurópskej línii vojensky neutrálnych štátov (Švajčiarsko, Rakúsko). V súčasnosti v Európe je päť vojenský neutrálnych štátov.  Napríklad náš susedný štát  Rakúsko sa teší aj vysokej podpore verejnosti, že sú neutrálnym štátom a rad Rakúšanov neutralitu považuje za súčasť svojej národnej identity.

Slovensko a jej občania majú právo taktiež sa slobodne rozhodnúť a budovať si svoju vlastnú identitu a nie sa stále podriaďovať cudzím záujmom. V súčasnosti nesmieme dovoliť, aby sa Slovensko stalo úplne okupovaným štátom možno neskôr už len krajinou podľa snáh Bruselu a byť okupovaný cudzineckou armádou  U.S.ARMY.  Je potrebné ísť verejne dať najavo všetkým zapredaným politikom, ale aj americkým vojskám, že na Slovensku my sme tu doma!

Pozri – Na Slovenskú chceme mier, alebo budeme podporovať agresiu NATO nakupovaním zbraní za miliardy? TU!

Alebo vypočujte si reláciu Rádia slobodný vysielač vrámci programu vzdelávania pre dospelých “ANDRAGOGIKA”, kde rádio Slobodný vysielač pripravila besedu o bezpečnostnej politike Slovenskej republiky. (Ochrana a bezpečnostná politika mieru, musí byť našou Slovenskou prioritou) TU!