Politici na prázdninách, financi idú kontrolovať

Politici na prázdninách, financi idú kontrolovať

 

 

Zákonník práce sa na politikov nevzťahuje, nemajú teda ani určené, ako dlho môžu dovolenkovať. Reč je o členoch vlády a poslancoch, ktorých čakajú letné prázdniny. Hovoria, že len oddychovať nebudú, ministri chcú pracovať v úrade aj v čase, keď vláda nezasadne.

Najbližší termín schôdze vlády je určený až na 16. augusta. Kabinet bude mať teda šesť týždňov voľno. Podľa potreby je premiér Robert Fico pripravený zvolať vládu kedykoľvek. Viacerí ministri sa počas voľna chystajú k „slovenskému moru“ do Chorvátska. Minister obrany Peter Gajdoš však k moru nepôjde.

„Mám more roboty doma, manželka chce maľovať, takže budem makať,“ poznamenal Gajdoš. Šéf rezortu dopravy Árpád Ersék hovorí, že zostane doma na Slovensku. „Najviac času budem tráviť na ministerstve,“ podotkol.

Minister vnútra Robert Kaliňák pôjde s rodinou do Chorvátska. „Chcem ísť so starším synom, ktorý má rád prírodu, aj do Česka. Dáme si takú pánsku jazdu. Pôjdeme na Šumavu a tiež si pozrieme niektoré hrady a zámky,“ povedal Kaliňák.

Šéf rezortu zdravotníctva Tomáš Drucker pôjde tiež do Chorvátska. „Mám rodinu a deti, sľúbil som im, že určite sa pôjdeme pozrieť aj do Slovenského raja,“ povedal Drucker.

Minister životného prostredia László Sólymos uviedol, že tradične chodí pätnásť rokov s partiou do Talianska neďaleko Rimini, kde bude týždeň. Ďalší týždeň pôjde do Bulharska k Čiernemu moru, kde bol naposledy ešte ako chlapec.

Na prízdniny sa všk asi nechystá minister financií Peter Kažimír. Ministerstvo financií (MF) SR totiž potrebuje overiť konsolidované účtovné závierky verejnej správy a ústrednej správy. Audit pre rezort vypracuje spoločnosť Deloitte Audit, ktorá vyhrala vyhlásenú súťaž. Vyplýva to z oznámenia zverejneného vo vestníku verejného obstarávania.

Zákazka by mala dosiahnuť celkovú hodnotu 3.998.500 eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). “Predmetom zákazky je poskytnutie audítorských služieb,” uvádza sa vo vestníku.

Týkať sa má overenia konsolidovaných účtovných závierok vybraných účtovných jednotiek verejnej správy zostavených za rok 2016, 2017 a 2018. Takisto má spoločnosť uskutočniť audit konsolidovanej účtovnej závierky ústrednej správy. Do súťaže sa zapojili traja uchádzačovi. O víťazovi rozhodla ponúknutá cena. V súťaži bola použitá elektronická aukcia.

“Výsledkom práce štatutárneho audítora bude vydanie správy, v ktorej vyjadrí názor, či konsolidovaná účtovná závierka poskytuje pravdivý a verný obraz finančnej situácie a výsledku hospodárenia v súlade so zákonom o účtovníctve a vydanie dodatku správy audítora, v ktorom vyjadrí názor, či údaje v sú v súlade s konsolidovanou účtovnou závierkou,” píše sa vo vestníku.