Olympiádu v Pjongčangu sprevádza politikárčenie.

Olympiádu v Pjongčangu sprevádza politikárčenie.

Ruskí športovci môžu (mohli) štartovať na zimných olympijských hrách 2018 v Pjongčangu,, len pod neutrálnou vlajkou. Rozhodol o tom na zasadnutí exekutívy Medzinárodný olympijský výbor (MOV), ktorý suspendoval Ruský olympijský výbor v súvislosti s dopingom, pričom išlo len o propagandu proti ruskému športu.

Ruskí športovci, ktorí splnili kvalifikačné kritériá i prísne antidopingové pravidlá, môžu a mohli štartovať v individuálnych, či tímových súťažiach pod názvom Olympijskí športovci z Ruska (Olympic Athlete from Russia) a môžu mať na sebe dresy s týmto menom a olympijskou vlajkou.

Súhlasíme s tým, že doping nepatrí medzi rovnocenné súťaženie športovcov, a však rozhodovanie  „WORLD ANTI – DOPING AGENCY“, ktorá je mimovládnou organizáciou nezaručuje fair-play konanie, rozhodovanie o samotných športovcov, ktorí používajú alebo použili doping pre svoje vlastné výkony, ale skôr sa zameriava na geopolitickú propagandu proti športovcom z Ruska.

Na základe  rozhodnutí  WA-DA, MOV pristúpilo ku kolektivizácii vinný Ruského národného, športového tímu na zimnej olympiáde v Pjongčangu.   V politickom žargóne  sa “kolektívne vina” stala politickým označením pre tvrdenia o kolektívnej vine Nemcov za zločiny nacionálneho socializmu.

Máme zato, že  olympijské kruhy znamenajú celistvosť a spojenectvo, a preto takáto „Politika nepatrí do športu“, ak má slúžiť na politickú propagandu  rozdeľovania ľudí, k nenávisti západu proti východu.

Pozri záznam z verejného občianskeho zhromaždenia TU