Obyvatelia Košického samosprávneho kraja môžu získať 4.11.2017 dva v jednom. Výborný kurz na občianskeho – nezávislého kandidáta Róberta Bačinského vo voľbách do VÚC-KSK 2017.

Obyvatelia Košického samosprávneho kraja môžu získať 4.11.2017 dva v jednom. Výborný kurz na občianskeho – nezávislého kandidáta Róberta Bačinského vo voľbách do VÚC-KSK 2017.

Ako dobre vieme už túto sobotu 4.11.2017 sa budú konať voľby do samosprávnych krajov (VÚC). Košický samosprávny kraj (KSK) je špecifický, kde kandidujú kandidáti z rôznych štandardných politických strán, ktorí by si radi sadli na dve a viac stoličiek. Bohužiaľ niektorí kandidáti z takzvaných štandardných strán si neuvedomujú, že občania už majú dosť pokrytectva a chcú zmenu. 

To nie je všetko.  

Voliči vedia, že ak kandiduje na post predsedu samosprávneho kraja primátor a dali by mu v týchto voľbách 4.11.2017 hlas,  sami by si obyvatelia upiekli na seba  predčasné voľby vo svojom meste. V takomto prípade nie je možné sedieť na dvoch stoličkách z dôvodu nezlučiteľnosti funkcie primátora s postom predsedu  samosprávneho kraja.  Dať hlas súčasným primátorom by vznikli predčasné voľby na post primátora v meste Košice alebo Kráľovský Chlmec a to len na jeden rok.

Zákonite by museli po zvolení niektorého z primátorov alebo starostov na predsedu KSK nastať predčasne voľby v niektorom z miest odkiaľ by opúšťal svoju stoličku primátor alebo starosta na post predsedu KSK.

Na nové voľby primátora alebo starostu by sa opäť poskladali  len voliči z vlastných daní a to  len na nové voľby  primátora mesta – na jeden rok. Všetci vieme, že voľby do miest a obcí sa majú opäť konať v roku 2018 a takéto predčasné voľby, by boli opäť plytvaním verejných finančných prostriedkov z našich daní.

Predčasný útek z postu primátora v týchto voľbách na post predsedu KSK je aj o nezodpovednosti niektorých kandidátov, ktorí kandidujú na post predsedov KSK, vrátane ich podporovateľov  zo štandardných politických strán k samotným občanom, voličom, obyvateľom daného mesta.

Podľa zákona o samospráve vyšších územných celkov (zákon o samosprávnych krajov 302/2001 Z.z) v § 16 ods. 10  je jasne napísané:“ Funkcia predsedu je nezlučiteľná s funkciou starostu obce alebo primátora mesta“ ( viď písm. d).

Povedzme si konkrétne o ktorých  fiškálnych kandidátov v Košickom kraji ide:

  • Primátor Košíc a poslanec NR SR Richard Raši, kandiduje na post predsedu Košického samosprávneho kraja na základe rozhodnutia predsedníctva strany Smer-SD.
  • Strana Most-Híd sa rozhodla postaviť vlastného kandidáta na predsedu v Košickom samosprávnom kraji, ktorým je súčasný primátor Kráľovského Chlmca – Karol Pataky.

Výborný kurz na občianskeho – nezávislého kandidáta má Róbert Bačinský s  číslom 1.

V spleti pätnástich kandidátov na post predsedu KSK má najlepšie vyhliadky občiansky a nezávislý kandidát Róbert Bačinský, ktorý nikdy nebol a nie je členom žiadnej politickej strany. Do týchto volieb ho posunuli občania, obyvatelia Košického kraja, ktorí mu v priebehu pár týždňov, krátkeho času vyzbierali cez dvetisíc podpisov, aby Róbert Bačinský sa stal občianskym, nezávislým kandidátom na predsedu KSK. Na kandidatúru predsedu pritom stačilo  odovzdať len 1000 podpisov.  Róbert Bačinský nesedí a nikdy nesedel na dvoch stoličkách. Má najsilnejší program pre ľudí Košického kraja. Pozrite si program TU.

Jeho šance sú veľmi vysoké a v prípade úspechu by spravil poriadny vietor proti korupcii a klientelizmu, ktorý súčasne prekvitá v KSK.

Meno Róberta Bačinského sa začalo v médiách a na verejnosti skloňovať s poslaním otvoreného listu ministrovi obrany, vláde Slovenskej republiky a prezidentovi SR. V tomto liste Bačinský žiada o odobratie svojich vyznamenaní, ktoré dostal za účinkovanie akože nazývanej  mierovej misii v Kosove. V misii najprv pôsobil, ako príslušník Slovenskej armády (5 mesiacov) a dva mesiace nedobrovoľne pod velením NATO. Počas jeho misie sa Slovenská republika stala súčasťou severoatlantickej aliancie – NATO a došlo aj k rapídnej zmene velenia na tejto misii.  To bol jeden z dôvodov, keď po možnom návrte domov na Slovensko sa rozhodol opustiť armádu a neskôr vo svojom liste označil NATO za „najzločinnejšiu a najneľudskú organizáciu.”

Do volieb VÚC 2017 sa zapojili aj stávkové kancelárie, ako je napríklad „FORTUNA“. Kurz na Róberta Bačinkého vo FORTUNE je daný 1:20. Stávková kancelária si neuvedomila, že Róbert Bačinský má veľmi veľa skrytých voličov a už verejne prieskumy Bačinského posunuli do prvej päťky. Štyria ďalší kandidáti sú zo štandardných strán sediace v NRSR a z toho ešte navyše dvaja spomenutí kandidáti kandidujú z primátorských stoličiek (nezlučiteľnosť funkcie) na predsedu KSK.

Voliči Košického samosprávneho  kraja vedia rozlišovať prečo štandardné strany vynakladajú také finančné prostriedky do predvolebných kapaní svojich kandidátov lebo je nad slnko jasné, že sa to politickým nominantom a stranám vráti. Dnešný uvedomelý volič ma už plné zuby všetkých káuz, rozkrádanie spoločného majetku a najmä sľubov štandardných strán.   

Voliči v Košickom kraji vedia, že voľbou Róberta Bačinského č.1 môžu získať dva v jednom. Keď pôjdu k voľbám aj tí čo sú sklamaní zo súčasnej politiky a už odmietli chodiť voliť, tak v týchto voľbách svojou účasťou  a práve voľbou Róberta Bačinského  č.1 na post predsedu KSK, získajú čestného a rázneho človeka  za svojho občianskeho zástupcu  a nebodaj si pôjdu ešte aj vsadiť na jeho výhru, získajú za 1 eura 20 euro.

Viac sa dozviete o občianskom kandidátovi “Róbert Bačisnký” na post predsedu  do Košického samosprávneho kraja  TU!