Noční vlci opäť na Slovensku. „Cesta vítazstva / Дороги Победы – 2016”

Noční vlci opäť na Slovensku. „Cesta vítazstva / Дороги Победы – 2016”

Motorkári odštartovali už v piatok z Moskvy. Na Bielorusko-poľských hraniciach ich však Poliaci nevpustili napriek tomu, že mali platné víza a to nie je všetko, nevpustili ani štyroch Slovákov pritom sú Slovenskými občanmi. Časť Nočných vlkov preto dorazila do Bratislavy letecky a motorky si zapožičali od priateľov zo Slovenska. Ďalšia časť Nočných vlkov prišla na Slovensko cez hraničný priechod Kúty, kde sa spojili aj so Slovenskými motorkármi, ktorí podporujú túto cestu víťazstva – slobody – cestu mieru. Z Kútov kolóna motorkárov pokračovala podľa plánu na Slavín v Bratislave.

Logo_srdcePriaznivci motorkárov vítali Nočných vlkov so slovenskými a ruskými vlajkami či nápismi „Stop fašizmu, Stop USA ARMY a Nechceme vojská a základne NATO na území Slovenskej republiky“. Takéto vítanie bolo skoro na každej zastávke,(v každom meste), kde Noční vlci položili vence a zapálili sviečky pri pamätníkoch, ktoré navštívili.

Motorkárov Slováci privítali aj tradične chlebom a soľou, jasotom, potleskom a s úsmevom na tvári. Na Slovensku má táto udalosť veľkú podporu čo sme mohli vidieť nielen tento rok, ale aj v minulom roku, keď k nám zavítali Noční vlci po prvý krát. Je to medzinárodná akcia, ktorá vychádza zo srdca, a ktorú neorganizuje nijaká vláda alebo vládne štruktúry. Je to cesta slobody a úcty k tým, ktorí položili životy počas II. Svetovej vojny, aby sme my dnes mohli žiť.

Chcem poďakovať slovenskému národu za jeho otvorenosť, za jeho dušu, za to, ako ste NOČNÝCH VLKOV  prijali a celú cestu podporovali.

Noční vlci na svojej ceste cez Slovensko navštívili 4.mája Bratislavu, Svidník; 5.mája Banskú Bystricu, Turčianske Teplice, Uhrovec, návšteva múzea Dubčeka a Štúra, Jankov vršok a 6.mája opustili Slovensko cez hraničný priechod Kittsse odkiaľ pokračovali podľa plánovanej trasy na Berlín.

Roman Ruhig