Nebudú párky s horčicou ani amatérske dychové muziky

Nebudú párky s horčicou ani amatérske dychové muziky

lajcak-muzikant-or-f-orMinister zahraničných vecí Miroslav Lajčák, ktorý uplynulý týždeň čelil obvineniam z predražených zákaziek súvisiacich so slovenským predsedníctvom v Rade EÚ, má plnú dôveru premiéra. Uviedol to  predseda vlády Robert Fico v rozhlasovej relácii Sobotné dialógy. Premiér opätovne zopakoval, že ide o vymyslenú kauzu, ktorá má prekryť význam a úspech predsedníctva SR v Rade EÚ.

„Trvám na tom, že minister má moju plnú dôveru, trvám na tom, že nebol porušený žiadny zákon, trvám na tom, že nič nebolo predražené a všetko prebehlo tak, ako malo prebehnúť,“ uviedol Fico. Lajčák podľa neho dostatočne dôveryhodne vysvetľuje všetkým, ktorí sa pýtajú, a dodáva všetky potrebné dôkazy a dokumenty, ktoré dodávať má. “Je to komplexne vymyslený prípad,“ tvrdil R. Fico v rozhlasovej relácii. “Ja nebudem ponúkať hosťom zo zahraničia párky s horčicou a nebudem sem volať amatérske dychové muziky,” povedal okrem iného premiér na margo výšky nákladov na slávnostný galavečer k predstaveniu predsedníckeho loga a otvárací koncert pre verejnosť.

Podľa premiéra je tu skupina novinárov a médií, ktorí cielene poškodzujú záujmy Slovenska. „Nemôžeme akceptovať, aby ste zneužívali slobodu, ktorú máte k dispozícii, na tieto neustále cielené útoky,“ dodal Fico. Podľa predsedu vlády: „Médiá zneužívajú slobodu, ktorú majú k dispozícii – vybrané médiá, nehovorím o všetkých, ale patrí bohužiaľ, medzi tieto médiá aj Slovenský rozhlas a Slovenská televízia, na cielené útoky proti vláde a slovenskému predsedníctvu.”

Fico potvrdil, že si stojí za urážlivým vyjadrením na adresu novinárov, keď povedal, že niektorí novinári sú špinavé prostitútky… “Ak chcete, tak ten výraz zopakujem ešte raz a budem tvrdiť, že je tu skupina novinárov a médií, ktorí cielene poškodzujú záujmy Slovenskej republiky a povedal som to úmyselne, povedal som to zreteľne, bez akéhokoľvek zaváhania, aby som poukázal na praktiky, ktoré médiá majú vo vzťahu k vláde, k Slovensku a k dobrým veciam, ktoré sa dnes na Slovensku dejú… „A budem to opakovať dookola a mám právo na takéto opakovanie, pretože nikdy som nezasiahol do slobody médií a Slovensko patrí medzi najslobodnejšie krajiny na svete, pokiaľ ide o médiá,” uzavrel R. Fico.