Naše milé mamičky

Naše milé mamičky

Mamičky sú to najcennejšie, ktoré nám s láskou pod ich srdcom dali život. Matka a otec, ktorí privítajú na svet nový život pre svoje dieťatko sú pilierom na diele stvorenia nového života. Náš život sa začína prebudením a zamilovaním sa do maminej tváre. V mamičkinom  lone  začína  symfónia tlkotu našich sŕdc, ktoré sa spájajú po celý život. Začínajúci príbeh lásky medzi mamou a jej dieťaťom nemá konca. Sila lásky našich mám je väčšia než akýkoľvek zákon, lebo rodičovskú lásku si nemožno kúpiť, ale môžeme ju len cítiť. Stať sa matkou je  krásne poslanie, veď patrí medzi najkrajšie povolanie v živote každej ženy, ktorá sa stáva mamou.

Naším mamičkám patrí vďačnosť, úcta, poďakovanie každým dňom za ich obetavosť a lásku. Ak sa aj náhodou zabúdame každý deň poďakovať naším mamám za to, čo pre nás znamenajú, tak je špeciálny čas aspoň v deň sviatku matiek povedať ako ich máme radi, čo pre nás znamenajú a vyjadriť im našu vďačnosť za všetko čo pre nás urobili!

Každý rok sa už tradične druhá májová nedeľa nesie v znamení osláv všetkých mamičiek. Nielen na Slovensku, ale aj v iných krajinách sveta sa tento deň oslavuje ako Deň matiek. Tento rok Deň matiek pripadá na nedeľu 14. mája. Sviatok má pomerne dlhú tradíciu. V určitej forme sa oslavoval už v starovekom Grécku. Deň matiek sa oslavuje vo viac ako 46 krajinách po celom svete v snahe vyjadriť vďačnosť za energiu a úsilie, ktoré vynakladajú pri starostlivosti a výchove detí.

Iniciatíva SPOLOČNE ZA SLOVENSKO ďakuje všetkým mamičkám za ich lásku a obetavosť k svojim deťom, ktoré napĺňajú Slovenskú identitu a kultúru nášho národného povedomia.  Želáme vám, aby ste boli vždy naplnené dobrom, radosťou, nádejou a aby ste vždy prinášali život plný lásky.