Na Slovensku neexistuje rovnaký meter pre každého a sloboda prejavu je extrémizmom len pre tých čo nesedia v NR SR !

Na Slovensku neexistuje rovnaký meter pre každého a sloboda prejavu je extrémizmom len pre tých čo nesedia v NR SR !

V prípade dokázania viny Sheile Sz. z Ružomberka hrozí trest od troch do šiestich rokov

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, v nedeľu (19. februára 2017) čiastočne vyhovel žiadosti prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) a 24-ročnú Sheilu Sz. z Ružomberka vzal do väzby. Akceptoval však iba dôvody preventívnej väzby, a teda aby nemohla pokračovať v trestnej činnosti. Prokurátor navrhoval aj útekovú väzbu, čomu už sudca nevyhovel. Podal preto sťažnosť a tú podala aj samotná obvinená. V najbližších dňoch o nich rozhodne Najvyšší súd SR. Sheila Sz. je obvinená zo zločinu výroby extrémistických materiálov v spolupáchateľstve, v súbehu s prečinom násilia proti skupine obyvateľov, prečinom hanobenia rasy a presvedčenia, ako i prečinom podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti. 

Príslušníci NAKA v piatok (17,02.2017) ženu zadržali v skorých ranných hodinách v Ružomberku. Zaistili tiež päť mobilných telefónov, pamäťové médiá a vlajky Slovenskej republiky.

Mladá žena sa mala zúčastniť na výrobe obrazovo zvukového materiálu podnecujúceho k nenávisti a násiliu proti skupine obyvateľov pre ich náboženské (islamské) vyznanie. V prípade dokázania viny jej hrozí trest od troch do šiestich rokov.

Hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová povedala  že vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil 24-ročnú ženu zo: zločinu výroby extrémistických materiálov (trestná sadzba 3 až 6 rokov),v súbehu s prečinmi násilie proti skupine obyvateľov (trestná sadzba 6 mesiacov až 3 roky), hanobenie národa, rasy a presvedčenia (trestná sadzba 1 až 3 roky), podnecovanie k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti (trestná sadzba až na 3 roky).

“Tento materiál mal byť zverejnený prostredníctvom internetu na webových stránkach verejne prístupných aj na území Slovenskej republiky, a to minimálne od decembra minulého roka,” uviedla v piatok (17.2.) hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová. “Na videu ukazuje knihu s nápisom The Quran, o ktorej opakovane tvrdí, že je to korán. Vytrháva z nej strany, hádže ich na zem (jednou zo strán si na videu utrie zadok, roztrhanú knihu pomočí) a potom ich zapáli,” objasnila hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Denisa Baloghová.

Na videu je tiež vidieť, ako žena okrem iného hovorí: “V žiadnom prípade ma nikto nezastaví, aby som zabránila, teda pozastavila moje vysielanie videí, fotografií alebo písomných názorov, čo sa týka islamu. Proste za tým si stojím a sú to pre mňa paraziti, ktorí sú horší ako svrab, keď sa nevedia prispôsobiť oni nám, tak tu nemajú čo hľadať… Tak som sa rozhodla, že patrí to obecne čisto iba k islamom, muslimom a islamu. Všetkých si vás postupne budem loviť a každý, kto sa mi postaví do cesty a bude ma chcieť zastaviť, tak dopadne veľmi ťažko na hubu…, tak isto ma nejak nezastavia a pôjdem po každom muslimovi.”

Na otázku TASR, či sa obvinená takto sebavedome správala aj pred sudcom, prípadne, či svoje konanie oľutovala, prokurátor ÚŠP reagoval slovami: “O sebavedomí by som polemizoval, nemohol by som to takto nazvať, avšak vyjadrovala sa a to vyhodnocoval súd.”

Čoho sa Ružomberčanka mala dopustiť?

Obvinená sa mala podieľať na videu zverejnenom na internete. Na videu ukazuje knihu s nápisom The Quran, o ktorej opakovane tvrdí, že je to korán. Vytrháva z nej strany, hádže ich na zem (jednou zo strán si na videu utrie zadok, roztrhanú knihu pomočí) a potom ich zapáli. Na zverejnenom videu môžno vidieť, ako o okrem iného hovorí: „ … v žiadnom prípade ma nikto nezastaví, aby som zabránila teda zabránila, pozastavila moje vysielanie videí, alebo fotografií alebo písomných názorov, čo sa týka islamu. Proste za tým si stojím a sú to pre mňa paraziti, ktorí sú horší ako svrab, aby keď sa nevedia prispôsobiť oni nám, tak tu nemajú čo hľadať. … Tak som sa rozhodla, že patrí to obecne čisto iba k islamom, k muslimom a islamu. Všetkých si Vás postupne budem loviť a každý kto sa mi postaví do cesty a bude ma chcieť zastaviť tak dopadne veľmi ťažko na hubu. … tak isto ma nejak nezastavia a pôjdem po každom muslimovi. … Týmto všetkých zvolávam, každý kto bude silný a odvážny a bude mať odvahu sa postaviť tejto celej skorumpovanej zasranej nákazy, alebo parazitných svrabov alebo jak to nazvať tak s hrdosťou pôjdem s Vami a keďže ja som zákon a tak isto kat a bez ohľadu nato, či to bude žena, dieťa, alebo chlap, každého kto sa mi postaví do cesty bez problémov oddelám. Týmto odkazujem všetkých za Československo, zvolávam všetkých do boja.“

Pozrime sa na paralelu, kde Súd oslobodil Francúza, ktorý zapálil Korán a potom ho pomočil

Francúzsky súd zbavil obvinenia muža, ktorý spálil Korán a močil na neho. Všetko navyše natočil na video a zverejnil na internete. Štátny zástupca žiadal podmienečný trest troch mesiacov väzenia a pokutu tisíc eur. Súd ale odmietol, že by muž podnecoval nenávisť voči moslimom. Súd v Štrasburgu dospel k záveru, že video neprekročilo hranice slobody prejavu a že jeho autor poukazoval na teroristické činy, ktoré nemožno spájať s moslimskou obcí.

Tridsiatnik Rojas Abbate sa v októbri 2010 bavil tým, že v prenose na internete urobil papierové lietadielko zo stránok Koránu, hodil ho na poháre symbolizujúce mrakodrapy newyorského obchodného centra a potom ho zapálil spolu s knihou. Na tú nakoniec močil, aby plamene uhasil. “Podporoval tak k nenávisti voči moslimom, pretože všetci vedia, že na Svetové obchodné centrum zaútočili 11. septembra 2001 moslimskí extrémisti. Močenie na Korán potom podnecuje nenávisť moslimov proti nemoslimom,” tvrdila prokuratúra. “Robil som relácie, v ktorých som sa vysmieval všetkému. Myslím si, že zapáliť u seba doma knihu nie je zakázané,” povedal pri procese zamestnanec počítačovej firmy, ktorý žije neďaleko Štrasburgu. Zdroj: (http://zpravy.idnes.cz/soud-osvobodil-francouze-ktery-zapalil-koran-a-pak-ho-pomocil-pu6-/zahranicni.aspx?c=A110509_142711_zahranicni_abr)

Keby močila na Bibliu a spálila ju tiež, by išla do útekovej väzby?


Takto začal svoje slová, farizej Sulík z SAS na svojom facebookovom profile, no zrazu  tento príspevok stiahol zo svojho profilu!

Niet sa čo čudovať veď on sám nevie či je liberál alebo konzervatívec a niekedy sa chce zahrať aj na vlastenca. Jeho strana SAS sama zahlasovala  v parlamente za prijatie proti-extrémistickeho trestného zákona a bola za jeho sprísnenie.
On sám haní Slovensko, ak sa dokáže odfotiť s človekom, ktorý si dá na svoje tričko slovenský znak, ktoré vnorí do tvaru ženského prirodzenia.  Zaujímavé je, že tohto slniečkára, nikto nezačal stíhať pre trestný čin hanobenia  štátnych symbolov podľa zákona č. 63/1993  §2 – 6 o štátnom znaku pre zobrazenie vulgárneho zobrazenia symbolu štátneho znaku Slovenskej republiky. Hanobenie štátneho znaku v tomto prípade  sa dá považovať za prejav protinárodného a protislovenského extrémizmu. Symbolika ženského prirodzenia v tvare piky ako pri kartách, avšak s čiarami označujúce ochlpenie, je vo verejnosti všeobecne známa. Na uvedený čin je možné aplikovať §423 Trestného zákona č. 300/2005 o hanobení národa, rasy a presvedčenia.Podľa Trestného zákona v uvedenom § 423 kto verejne hanobí niektorý národ potrestá sa odňatím slobody na dva až päť rokov, ak spácha čin s najmenej s dvoma osobami alebo z osobitného motívu.

Na Slovensku neexistuje rovnaký meter pre každého a sloboda prejavu je extrémizmom len pre tých čo nesedia v NR SR !  Niet sa preto čudovať, že Slováci sa búria a aj Čechách sa  zvolávajú protesty za oslobodenie, prepustenie, nespravodlivo uväznenie Adriany  Sheile Sz.  Napríklad dnes v pondelok 20.februára 2017 o 15:00 hod zvolávajú aktivisti pred Justičný  Palác na Záhradnickej ulici v Bratislave. 

“Protest  za prepustenie nespravodlivo uväznenej Adriany”

Zdroj: https://www.facebook.com/events/798100097005634/permalink/798103290338648/.

Dovolíme  si pripojiť aj výstižný text jedenej z aktivistiek  z FB od Daniela S.:Páni policajti…pustite Adrianu…osobne ju nepoznám ale podľa toho čo spravila a čo pri tom hovorila mám za, to že ťažko spracúva fakty a udalosti ktoré sa v EU dejú za posledné roky ohľadne migrácie…Musíme si uvedomiť že ženy v Európe sú slobodné nie preto že sa to stalo automaticky, ale že si to v priebehu stáročí vybojovali…veď kedysi ženy v Európe nemohli ani študovať ani voliť…Táto mladá žena sa zrejme cíti ohrozená nechce aby sa pomery vo vzťahu k ženám na Slovensku zhoršili. A čo sa týka knihy…aká svätá kniha…je to stále len kniha z papiera, tak ako aj biblia..zmysel začne dávať až človeku ktorý uverí a viera ktorú človek nosí v sebe… tú nemôže nikto pomočiť….v koráne je žena opísaná ako samica ktorá má rodiť deti…bohužiaľ, tak to je..na Slovensku nemáme právo šaría…je tu kresťanská kultúra s kresťanskými hodnotami..myslím že by stačilo napomenutie a nie väzenie…preboha a už vôbec nie na 6 rokov…ženy v krajinách kde je islámska kultúra si slobodu musia ešte vybojovať…už sa to začalo…”

Iniciatíva SPOLOČNE ZA SLOVENSKO sa určite nevzdá slobôd, ktoré patria všetkým  – “SLOBODA PREJAVU”. V tomto prípade sa budeme naďalej angažovať a budeme pracovať všetkými právnymi prostriedkami, proti odsudzovaniu slobôd, ktoré sú ústavne zaručené  a tento politický systém, slobodu prejavu povýšil na  extrémizmus! 

Zabezpečenie individuálnej slobody, najmä pred štátnymi zásahmi, je hlavnou úlohou základných práv a slobôd. Existencia univerzálnych a neodňateľných ľudských práv a základných slobôd tvorí základ modernej koncepcie ľudských práv. Túto skutočnosť odôvodňuje prirodzené právo myšlienkou rovnakej slobody všetkých ľudí, ktorú musí štát uznať a zabezpečiť na základe spoločenskej zmluvy. Garancia základných ľudských práv a slobôd je elementárnou požiadavkou každého demokratického štátu. Občania sa môžu plnohodnotne podieľať na spravovaní štátu za predpokladu, že sú im tieto práva a slobody priznané. Rovnako tak môžu vykonávať všetky činnosti, ktoré sú v súlade s právnym poriadkom daného štátu. Štát má povinnosť uskutočňovať legislatívnu činnosť, ktorej výsledkom je pevné zakotvenie daných práv na svojom území. Nemenej dôležitá je jeho povinnosť zabezpečiť stav, aby sa občania mohli svojich práv účinne domáhať.