Minister Maďarič nezvládol nekultúrnosť vraždenia novinárov? Alebo je to začiatok konca koalície a hegemónie Smeru? Kam povedie aktuálna majdanizácia Slovenska?

Minister Maďarič nezvládol nekultúrnosť vraždenia novinárov? Alebo je to začiatok konca koalície a hegemónie Smeru? Kam povedie aktuálna majdanizácia Slovenska?

Marek Maďarič (Smer-SD) skončil ako minister kultúry. Maďarič zastáva funkciu šéfa ministerstva kultúry po tretí raz. Po odchode z rezortu by sa mal vrátiť do poslaneckých lavíc.

Maďarič pôsobí v Smere-SD od roku 2000, postupne ako hovorca, vedúci mediálneho a tlačového oddelenia a v roku 2006 bol šéfom jeho volebného tímu. Do minulého roku bol jedným z podpredsedov strany. O svojom nástupcovi nemá predstavu. „Bude to rozhodnutie vedenia strany Smer,“ odpovedal.

Svoju rezignáciu vysvetlil ľudským rozhodnutím, súvisiacim s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky. „Či už sa potvrdí alebo nie, že ich smrť súvisela s novinárskou prácou, neviem si predstaviť, že budem naďalej sedieť vo funkcii ministra. Už aj preto, že práve ministerstvo kultúry má k médiám zo všetkých rezortov najbližšie,“ uviedol na brífingu.

Vylúčil, že by za jeho rozhodnutím bol politický kalkul do budúcnosti. “Je to moje osobné, ľudské rozhodnutie, ktoré nesúvisí so Smerom,” zdôraznil Maďarič a odbil v rovnakom duchu i otázky, ktorými sa novinári pýtali, či by za jeho rezignáciou nemali nasledovať odstúpenia iných ministrov. Aj v súvislosti s medializovanými informáciami o prepojení členov Smeru-SD s osobami, spájanými s talianskym podsvetím, Maďarič deklaroval, že je to úloha pre políciu a prokuratúru. “Toto musia preveriť oni, ja nie som ani sudca, ani vyšetrovateľ, aby som hodnotil podľa informácií, ktoré zazneli v médiách,“ zdôraznil.

Prezident SR Andrej Kiska prevezme v pondelok (5.3.) od ministra kultúry Mareka Maďariča (Smer-SD) jeho abdikáciu. Opozícia vyzvala na abdikáciu aj ministra vnútra, ale aj predsedu vlády. Zároveň opozícia začla ďalšie kolo !majdanizácie „ Slovenska, keď ťahá ľudí do ulíc v mene ochrany novinárov, hoci prípad vraždy mladého páru nie je vyriešený ani v najmenších indíciách, kto za tým stojí…