Kto viac ohrozuje bezpečnosť Slovenska – Sheila Sz., alebo Robert Kaliňák?

Kto viac ohrozuje bezpečnosť Slovenska – Sheila Sz., alebo Robert Kaliňák?

Vážení čitatelia a sympatizanti iniciatívy SPOLOČNE ZA SLOVENSKO. Dovoľujeme si vám priblížiť čo najviac informácii na tému 24.ročnej Adriany Melekovej alias Sheily Sz. ktorá svojim prejavom (vlastným názorom) vytvorila vlastné video vo Fínsku, za ktoré je zadržiavaná vo väzbe v Bratislave. Špeciálna prokuratúra v SR vzniesla obvinenia proti Sheile Sz. za  zločin výroby extrémistických materiálov (trestná sadzba 3 až 6 rokov),v súbehu s prečinmi násilie proti skupine obyvateľov (trestná sadzba 6 mesiacov až 3 roky), hanobenie národa, rasy a presvedčenia (trestná sadzba 1 až 3 roky), podnecovanie k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti (trestná sadzba až na 3 roky). Z právnej analýzy nezávislého právnika Mgr. Romana Ruhiga je zrejme, že trestné činy, ktoré sú jej kladené za vinu podľa Trestného zákona, sú nezákonným konaním slovenských orgánov z viacerých pohľadov, ktoré sa dočítate v tomto obsiahlom článku, plné videí, ktoré vykreslujú aj skutočný obraz slovenskej a európskej politiky.

Nájdime si čas a spoločne  hľadajme pravdu, kto je kto a kam smeruje Slovensko v 21. storočí.

Začneme rozhovorom Romana Ruhiga pre Slobodný vysielač  nahrávaný  zo začiatku roka 2016 o tom, ako Fico klame slovenských občanov o integrácii imigrantov na Slovensku, čo v mainstream médiach nenájdete.

Malokto vie, že na Slovensku sú už dlhodobo pripravované projekty, ako bol napríklad projekt BUK / Budovanie kapacít na úrovni miestnej územnej samosprávy v oblasti integračnej politiky pod kódom a výzvou : SK 2013 EIF   z názvom fondu “Európsky fond pre integráciu štátnych príslušníkov tretích krajín” s prioritou a operačným cieľom budovanie kapacít v rámci politiky, koordinácia a budovanie medzikultúrnych znalostí na rôznych úrovniach a rezortoch vlády v členských štátoch. Napríklad jednou z akcie – budovanie odborných znalosti a zručností aktérov v priamom styku s cieľovou skupinou na lokálnej úrovni  “identifikačný kód projektu: SK 2013 EIF P3/6 IP”.

 Audio nahrávku s Romanom Ruhigom pre Slobodný vysielač  si môžete vypočuť TU!

Téma ilegálnej imigrácie v EÚ a na Slovensku neutícha a hrozba záplavy neprispôsobivých ekonomických imigrantov postupne obsadzujú jednotlivé mesta, síce zatiaľ len v západnej časti EÚ. Je len krátkym časom a hrozbou  aj pre Slovensko. Už teraz nemecké bezpečnostné zložky varujú: “Do Európy mieri 6 miliónov utečencov!” Takmer šesť miliónov utečencov je podľa nemeckých bezpečnostných zložiek pripravených preniknúť cez vody Stredozemného mora do krajín Európskej únie. Slovenská republika prostredníctvom Ministerstva vnútra, teda Roberta Kaliňáka financuje neziskové spoločnosti – Medzinárodnej organizácie pre migráciu v hodnote vyše 1,8 milióna Eur,  ktoré  podpísalo Ministerstvo vnútra SR minulý rok grantové zmluvy v celkovej výške 2 821 799,55 eura na integráciu migrantov a pomoc pre žiadateľov o azyl na Slovensku. O tejto skutočnosti sme informovali v článku pod názvom: V roku 2017 do Európy mieri 6 miliónov utečencov! Slovensko na čele s Kaliňákom odkleplo ďalšie milióny pre imigrantov”, ktorý si môžete pozrieť TU!

Ak sme spomenuli, že ide o neprispôsobivých imigrantov, tak hovoríme presne o tých,ktorí nerešpektujú naše kultúrne, tradičné hodnoty Európanov, ale aj práva občanov jednotlivých štátov EÚ. Nerešpektujú naše zákony  a politici v rámci hry  na “humanizmus” ich pozývajú k nám a finančne podporujú viac ako vlastných občanov. Dokonca sú schopní využívať teroristické útoky proti vlastným občanom tak, aby nás mohli viac a viac monitorovať a oberať nás o slobodu. Príkladom je okamžitá reakcia nemeckej politiky, kde sa pár dní po teroristickom útoku v Berlíne, ktorý si 19. decembra 2016 vyžiadal v Berlíne 12 obetí a viac ako päť desiatok zranených sa menia snahy bavorskej Kresťanskosociálnej únie (CSU), ktorá sa podľa mienkotvorného denníka Süddeutsche Zeitung zaoberá protiteroristickými opatreniami v materiáli nazvanom Bezpečnosť našej slobode. Pod týmto eufemistickým názvom sa ukrýva uvoľnenie predpisov o ochrane osobných údajov a následne navrhuje napríklad rozšírenie povinnosti odkladať údaje o komunikácii aj na emaily a iné služby, využívané na krátke odkazy. Súčasne navrhovali poskytnúť krajinským úradom právomoci zhromažďovať bez osobitného povolenie aj údaje u tínedžerov vo veku od 14 rokov. Ďalším zásahom do osobnej slobody a mimoriadne veľké vášne vyvoláva aj nemeckou vládou po teroristickom útoku schválené rozšírenie siete bezpečnostných kamier na verejných priestranstvách, ba aj súkromných širokou verejnosťou využívaných objektoch (obchodných centrách, športoviskách, parkoviskách). Terorizmus sa dnes začína používať ako nástroj na obmedzenie slobôd a kontrolu Európskych občanov.

V iných prípadoch si imigranti v EÚ robia mestá v meste, terorizujú domorodých obyvateľov a vlády ani polícia domácemu obyvateľstvu nepomáha, ale skôr chráni prišlých cudzincov pre ich Islamskú vieru (náboženstvo) a menšinový vplyv. Vzorom je napríklad aj Calais vo Francúzsku. Vypočujte si výpoveď Simony z Calais – Francúzko TU

Ako časovaná bomba na Slovensku a to ihneď po protestoch slovenských občanov v rokoch 2015 až 2016 proti islamizácie Európy sa  Slovenská štátna moc chytá spôsobu ako umlčať nespokojných občanov, ktorí vidia ďalej a odmietajú príchod iných kultúr, ktoré zneužívajú srdečnosť Európanov . Z dielne Ministerky spravodlivosti Lucie  Žitňanskej sa zavádza  novela zákona/zákonov, ktoré obsahujú – Trestné činy extrémizmu a  ktoré bude možné odhaľovať aj pomocou policajných agentov a odpočúvania. Najzávažnejším faktorom je na Slovensku odstránenie ústavou garantovanej prezumpcia neviny. Zároveň sa medzi trestné činy extrémizmu majú zaraďovať aj trestný čin popierania a schvaľovania holokaustu a zločinov politických režimov. “Súčasne sa modifikuje aplikačná definícia extrémistického materiálu,  negatívnym vymedzením a ústupu od pôvodnej dikcie, ktorá od orgánov činných v trestnom konaní v rámci kvalifikácie vyžadovala dokazovanie úmyslu podnecovať nenávisť, násilie a ďalšie nežiadúce javy.” O týchto praktikách a novele zákona sme vás informovali v článku: Extrémizmus na extrémizmus. Ministerka Lucia Žitňanská porazila aj Kim Čong-una zo Severnej Kórei!   Pozri článok TU ! , alebo aj v článku:  Na Slovensku začína rok 2017 érou radikálneho policajného režimu. Pozri článok TU!

Od.1. januára 2017  prichádza účinnosť novely  trestného zákona, časť extrémizmus. Vyšetrovanie proti-extrémistickych trestných činov dostal špecializovaný útvar  policajného zboru NAKA,  Špeciálna prokuratúra a Špecializovaný súd. 

Prvým politickým odsúdencom za etrémizmus sa stal Rudolf Steigauf z Revúcej, kde ešte podľa nenovelizovaného trestného zákona rozhodoval Krajský súd v Banskej Bystrici o ktorom sme informovali verejnosť množstvom článkov a videí – Prvý trestnoprávny precedens trestania slobody prejavu uzrel svetlo aj na Slovensku. Sloboda prejavu je extrémizmus!  Pozri článok TU!

Podľa novely trestného zákona časť  “Extrémizmus” v roku 2017 je prvou stíhanou osobou 24 ročná Adriana Meleková alias Sheila Sz., ktorá natočila video vo Fínsku, kde podpálila, omočila korán, ako protest proti Islamu a neprispôsobivým moslimom s ktorými má vlastné skúsenosti z vlastného života. 

Jej prejav  možno nie je šťastným, ale Sheila má svoje dôvody prečo tak konala. Práve preto treba hľadať aj príčinnú súvislosť jej konania. Nie všetko čo sa javí na prvý pohľad trestným činom je  v skutočnosti aj  trestné.  Nie každý dokáže sofistikovane rozprávať a prezentovať svoj názor ako to dokážu politici. Samotní politici sa snažia ľúbivo prehovárať k svojim voličom, avšak ich konanie alebo nekonanie prináša rôzne druhy protestov jednotlivcov, alebo celých skupín občanov vyplývajúcej z nezodpovednej politiky,  čo je mnohokrát aj výsledok  našich ľudských pohnutiek a prejavu. Sheila Sz. veriac v ústavnú slobodu prejavu, garantovanú medzinárodnými dohovormi povedala svoj osobný názor prostredníctvom svojho videa  za čo ju Slovenská justícia vzala do väzby. Príčinou začatia trestného stíhania Sheily Sz. z Extrémizmu má byť práve  video, ktoré  si môžete pozrieť tu.

Za video Adriany Melekovej – slovenskí politici ju poslali cez špecializovaný súd  v Banskej Bystrici za mreže (do väzby). Video TU!

Priatelia Sheily, ktorých oslovil internetový konzervatívny denník “Hlavne správy”  na sociálnej sieti, ju vnímajú najmä ako bláznivé dievča. „Je to dobré bláznivé dievča, plné pozitívnej energie. Čo sa moslimov týka, neverím, že by bola schopná útočiť,“ uviedol nám jej priateľ S. H.. Na otázku, či jej kritiku islamu ovplyvnila nejaká negatívna udalosť, odpovedal: „ovplyvnilo ju to, čo i nás ostatných, a to je strach zo smrti či znásilnenia. Vidíme to každý deň v západnej Európe. Do toho vidíte ignoranciu zo strany represívnych zložiek a vlády. Myslím si, že jej počínanie nebola priama vyhrážka islamskému svetu, ale skôr varovanie vláde, aby sa prebrala. Môžem len podotknúť, že s každým slovom z jej videa úplne súhlasím a môj osobný názor na vec islamu,cigánov a toho, čo sa deje na Slovensku či v Európe, je totožný s jej názorom. Je to mladá kočka, ktorej rupli nervy zo šikany a bezmoci európskej i našej vlády.“ Ďalší z jej známych ju považuje za komunikatívnu, spoločenskú, priateľskú a zábavnú. „Len je proste proti terorizmu, utláčaniu jej blízkych a zastáva sa práv ľudí. Nebojí sa povedať všetko na rovinu. Je to vskutku vážená slečna, ktorej by som pomohol. Snaží sa chrániť nielen seba ale aj ľudí okolo nej. Vždy by som sa jej snažil pomôcť. Je to super slečna, ktorá sa nebojí povedať svoj názor a stojí si pevne za svojím cieľom v boji o lepší život pre všetkých bez rozdielu. Ale keď cíti nebezpečie, tak sa nevzdáva a bojuje… Záleží, ako sa kto správa k nej samej. Je to dobrý človek, trošku „třestiprdlo“, v dobrom slova zmysle,“ uviedol nám R. B. Ďalší z facebookových priateľov V. K. vysvetlil: „Verím jej! V podstate vystupovala ako solitérka, síce to niekomu môže pripadať ako provokácia, ale ja verím, že chce prebudiť v ľuďoch odvahu a odhodlanie. Keď sa nebojí ona, prečo by sme sa mali my! Je to statočné a priame dievča. Vážime si ju.“ Na otázku, či by dokázala naplniť svoje vyhrážky voči moslimom uviedol: „Nemyslím si, že by niekoho dokázala loviť! Reči plynú a voda tečie. Rozhodne nie.“

Ešte pred jej policajným zadržaním  na Slovensku sa Sheila snažila vysvetliť  svoj motív  k natočeniu  videa v rozhovore pre Slobodný vysielač CZ.  Strhujúca výpoveď Sheily Sz.- TU!

Slovenská politická honba na čarodejnice pod názvom „extrémizmus“ nezaváhala a NAKA začala monitorovať Sheilu po príchode na Slovensko 15.02.2017 a v noci zo štvrtka na piatok v čase 01:30 – 02:30 hodine  (17.02.2017) vleteli do hotela v Ružomberku, kde bola Sheila ubytovaná.  Pri jej zadržaní  prostredníctvom špecializovaného útvaru Národnej kriminálnej agentúry zaistili tiež päť mobilných telefónov, pamäťové médiá a vlajky Slovenskej republiky. Na základe politických pokynov a politického posluhovača „Úradu špeciálnej  prokuratúry“, ktorá podala návrh na  politický poslušný Špeciálny súd  v Banskej Bystrici, kde  bola Sheila predvedená,  ako ťažký zločinec policajnou eskortou, policajným psom…  pozrite si TU!

Podobné zatýkanie, respektíve predvádzanie občanov sme zažili na verejnom zhromaždení občanov Slovenskej republiky na “Námestí Slobody” 25.Júna 2016 v Bratislave pod názvom: “STOP LIKVIDÁCIE EURÓPY – SPOLOČNE ZA SLOVENSKO PROTI DIKTÁTU BRUSELU!  Pozri článok – Na Slovensku je – sloboda alebo brutalita – TU!

Prečo politickú agendu Extrémizmu proti vlastným občanom prevzal Úrad špeciálnej prokuratúry a Špeciálny súd?

Obe inštitúcie boli zriadené zákonom nad rámec slovenskej ústavy. O právnom štáte hovoríme len vtedy ak funguje  trojdelenie moci a to: zákonodarná, výkonná a súdna moc. Súdna moc musí byť nezávislá, oddelená od výkonnej a zákonodarnej moci, avšak v Slovenskom systéme to tak nieje! Ďalším prvkom právneho štátu je existencia nezávislého orgánu, ktorý dohliada nad spravodlivosťou, v tomto prípade sústava prokuratúry. Špeciálna prokuratúra nemá miesto v tejto sústave, ale ide o akýsi novodobý inštitút politickej moci od roku 2003. Podľa zákona č.458/2003 Z.z. o zriadení Špeciálneho súdu a Úradu špeciálnej prokuratúry. Do funkcie špeciálneho sudcu vyhlasuje výberové konanie a následne ich vymenováva minister spravodlivosti, všetko ostatné okolo výberu sudcov na špeciálny súd  je len fraška. Tu je vidieť, že minister spravodlivosti, ktorý je súčasťou výkonnej moci si dosadzuje za svoju predĺženú ruku sudcov na špeciálnom súde. O nezávislosti Špeciálneho súdu sa nedá ani polemizovať. Obdobne to funguje aj  pri výbere špeciálneho prokuratúra, ktorého vyberá  Generálny prokurátor a na jeho návrh ho schvaľuje NR SR teda zákonodarný orgán. Opäť ide o predlženú ruku politickej koalície a vládnucej politickej scény, ktorá ho v parlamente schvaľuje väčšinovým hlasovaním. Na čele Úradu špeciálnej prokuratúry je špeciálny prokurátor, prostredníctvom ktorého generálny prokurátor riadi činnosť Úradu špeciálnej prokuratúry. V súčasnej dobe je možné vidieť, že špeciálny prokurátor  Dušan Kováčik doslovne slúži politickému vedeniu Smer-SD. Za osem rokov zo 61 prípadov nedotiahol pred súd ani jeden, prípad z korupčných káuz. Špeciálny prokurátor má v náplni práce podávať obžaloby v korupčných kauzách a posúvať ich na Špecializovaný trestný súd. Na druhej strane – „prokurátor“ Kováčik je mimoriadne aktívny v opačnej disciplíne. V upratovaní a zakrývaní korupčných káuz. To je asi jeho hlavná náplň práce. O Špeciálnom prokurátorovi Dušanovi Kovačikovi sme Vás nedávno informovali v článku „Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik s platom cez 4000 eur kope tímovo ligu za Smer-SD aj napriek tomu, že je osem rokov práce neschopný!“  Pozri článok TU!

Všetko so všetkým súvisí!

Sheila je nezákonne zadržiavaná vo väzbe, nakoľko súdy majú poznať právo, ale ak sa to týka politickej objednávky, tak sudcovia a prokurátori, policajti poznajú poslušnosť k politickej moci a podlizujú sa k svojím nadriadeným pre získanie odmeny už tak k tučným výplatám! Úrad špeciálnej prokuratúry, ktorý nie je schopný, alebo respektíve plní úlohy kryť politickú korupciu, na druhej strane sa potešil, keď dostal do vienka možnosť stíhať bežných občanov za extrémizmus od 01. január 2017.

Tu sa Dušan Kováčik prebúdza a začína vybavovať a stíhať. Neprešli ani dva mesiace a Sheilu posiela za mreže do väzby v spolupráci so Špeciálnym súdom v Banskej Bystrici z podozrenia spáchania trestných činov „Zločinu výroby extrémistických materiálov,v súbehu s prečinmi násilie proti skupine obyvateľov, hanobenie národa, rasy a presvedčenia, podnecovanie k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti.  V tejto súvislosti ju Špeciálny súd v Banskej Bystrici 19.02,2017 vzal do väzby z dôvodu preventívnej väzby,  aby nemohla pokračovať v trestnej činnosti. Prokurátor navrhoval aj útekovu väzbu, čomu už sudca nevyhovel. Podal preto sťažnosť a tú podala aj samotná obvinená Sheila. Zostáva otázka prečo Špeciálny súd nekonal v zásade „in dubio pro reo” (v pochybnostiach v prospech obvineného) je jednou z kľúčových zásad aplikujúcich sa v rámci trestného konania, pričom táto zásada, ktorá vychádza z právnych myšlienok rímskeho práva, je ako táka neoddeliteľne spätá so zásadou prezumpcie neviny, ktorá má pre trestný proces zásadný význam. Zásada prezumpcie neviny je totiž natoľko významná, že je priamo (expressis verbis) zakotvená v medzinárodných dokumentoch garantujúcich základné ľudské práva a slobody .Samozrejme, aj v právnom poriadku Slovenskej republiky je táto zásada normatívne vyjadrená, a to priamo v Ústave Slovenskej republiky č. 460/1992 Zb. Ćl. 50 ods. 2 „Každý, proti komu sa vedie trestné konanie, považuje sa za nevinného, kým súd nevysloví právoplatným odsudzujúcim rozsudkom jeho vinu.“

Zmyslom preventívnej väzby je zaistiť osobu obvineného, u ktorej existuje dôvodná obava vyplývajúca z konkrétnych skutočností, že bude opakovať trestný čin, pre ktorý je stíhaný, dokoná trestný čin, o ktorý sa pokúsil, alebo vykoná trestný čin, ktorý pripravoval, alebo ktorým hrozil.

Podľa judikatúry ESĽP je  viac ako zrejme, že Sloboda prejavu aj pri pálení či pomočení koránu nejde o trestný čin! V tejto súvislosti sme už informovali, že obdobný prípad sa stal aj vo Francúzsku a obvinený bol oslobodený Štrasburským súdom. Viac v článku:- Na Slovensku neexistuje rovnaký meter pre každého a sloboda prejavu je extrémizmom len pre tých čo nesedia v NR SR !  -TU!

Na  Slovensku je spravodlivosť doslovne slepá, ba priam sa až potláča ak nie ste členom politickej moci!  

Špeciálny súd v Banskej Bystrici konal v rozpore s judikatúrou ESĽP, ktorá má prednosť pred výkladom  našich súdov a prednosť pred zákonom viď Čl. 7 ods. 5 Ústavy SR – Medzinárodné zmluvy o ľudských právach a základných slobodách, medzinárodné zmluvy, na ktorých vykonanie nie je potrebný zákon, a medzinárodné zmluvy, ktoré priamo zakladajú práva alebo povinnosti fyzických osôb alebo právnických osôb a ktoré boli ratifikované a vyhlásené spôsobom ustanoveným zákonom, majú prednosť pred zákonmi SR.

Cieľom Dohovoru ako medzinárodnej zmluvy o ľudských právach a základných slobodách nie je totiž vytlačiť a nahradiť vnútroštátne (národné) záruky – ústavné, zákonodarné alebo jurisdikčné – základných práv; jeho logika je komplementárna a paliatívna. Európske normy tu v porovnaní s národnými normami predstavujú dodatočný a posledný korektív. Inými slovami: ustanovenia Dohovoru, ktorý Európsky súd pre ľudské práva (ďalej tiež „ESĽP” alebo „štrasburský súd”) kvalifikoval ako „ústavný inštrument európskeho verejného poriadku” (Loizidou, 23. 3. 1995, § 75), ustupujú pred vnútroštátnou normou, keď tá poskytuje viac ochrany (pozri v tomto zmysle čl. 53 Dohovoru), ale v opačnom prípade kompenzujú jej nepresnosti, medzery alebo nedostatky. Ratifikovaním Dohovoru štáty vyjadrili svoj súhlas s určitým súborom hodnôt a spoločenským modelom a deklarovali sa ako členovia skupiny spojení „spoločným dedičstvom a spoločným ponímaním základných práv”.

Na Slovensku sa slobody ľudí vytrácajú ba až potláčajú. Vôbec sa nedá čudovať, keď aj Robert Fico priznáva, že na Slovensku sa porušujú ľudské práva, tak nie je možné odsudzovať iné štáty za porušovanie ľudských práv. Predseda vlády Robert Fico to priznal pri téme potláčania slobôd v Číne. Pozri prejav Roberta Fica – Na čo sa hráme? Na Slovensku počas vlád Roberta Fica sa nedodržujú ľudské práva.  – TU!

 Robert Kaliňak podpredseda strany Smer – SD a minister vnútra sa začal vyjadrovať aj k prípadu Sheily Sz. že ohrozila bezpečnosť Slovenska

Podľa ministra vnútra čin 24-ročnej Ružomberčanky ohrozil bezpečnosť Slovenska. „Určite,“ odpovedal minister vnútra Robert Kaliňák po rokovaní vlády novinárom na otázku, či Shiela Sz. znesvetením Koránu a výzvou na lovenie moslimov ohrozila bezpečnosť Slovenska. „Ak máme záujem zo seba urobiť terč, nič viac tomu nepomôže, ako takéto video,“ dodal minister. Sheila Sz. podľa neho nevykazuje známky terorizmu, ale vykazuje známky intolerancie k iným náboženstvám. „Neviem, ako by sme sa my pozerali, ak by toto niekto urobil s Bibliou,“ reagoval Kaliňák. Pozri video TU!

 Novinári z  mainstreamu sa  však zabudli opýtať Ministra vnútra SR Roberta Kaliňaka:

– Môže byť Sheila Sz. stíhaná na Slovensku, keď inkriminované video natočila a zverejnila vo Fínsku?

Tu treba podotknúť fakt, že inkriminované video bolo natočené mimo územia Slovenskej republiky a taktiež uverejnené na sociálnej sieti Facebook vo Fínsku. Podľa Trestného zákona 300/2005 Z.z. § 3 Územná pôsobnosť, kde podľa tohto konkrétneho zákona sa posudzuje trestnosť činu, ktorý bol spáchaný na území Slovenskej republiky. Trestný čin sa považuje za spáchaný na území Slovenskej republiky, aj keď sa páchateľ dopustil konania aspoň sčasti na jej území, ak porušenie alebo ohrozenie záujmu chráneného týmto zákonom nastalo alebo malo nastať celkom alebo sčasti mimo jej územia, alebo dopustil konania mimo územia Slovenskej republiky, ak tu malo nastať porušenie alebo ohrozenie záujmu chráneného týmto zákonom alebo ak tu mal nastať aspoň sčasti taký následok.

Tu je potrebné podotknúť, že v súlade s ustanovením územnej pôsobnosti trestného zákon  nie je možne trestne stíhať Sheilu podľa slovenského Trestného zákona, nakoľko predmetné video  aj keby malo znaky trestných činov podľa trestného zákona SR, nie je splnená zásada územnej pôsobnosti Slovenskej republiky ani z časti. Taktiež podľa ESĽP kvalifikovať predmetné video v časti pálenia koránu a jeho pomočenia nie je trestný čin, ale špecifická sloboda prejavu, ktorú síce možno odsúdiť tak maximálne z morálneho a etického pohľadu, avšak  video neprekročilo hranice slobody prejavu nakoľko v kontexte videa autorka poukazovala na neprispôsobilosť tých čo ilegálne prichádzajú do EÚ  a tých čo  porušujú právne normy Európskych / národných štátov  EÚ a preto to nie je možné spájať s moslimskou obcou, ktorá spĺňa podmienky legality.

Sloboda prejavu je chránená  Európskym dohovorom o ľudských právach a v Ústave SR, ktorá je zaručená a možno ju prejaviť v súlade s Článkom 26 – Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom. Celé konanie proti Sheile Sz. je nezákonné a polícia odbor: Extrémizmu a terorizmu NAKA, Úrad špeciálnej prokuratúry a Špeciálny súd v Banskej Bystrici konali v rozpore s Ústavou SR Č. 2 ods. 2 „Štátne orgány môžu konať iba na základe ústavy, v jej medziach a v rozsahu a spôsobom, ktorý ustanoví zákon.“ v spojení s druho vetou Ústavy SR v čl.1 ods.1 Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát. Neviaže sa na nijakú ideológiu ani náboženstvo. 

– Taktiež zostáva otázka na Ministra vnútra  Roberta Kaliňaka – „Prečo jej Slovenska republika nepomohla v čase, keď Sheila Sz. oznámila policajným orgánom, že sa stala obeťou násilia a obchodu s bielym mäsom vo Fínsku?

Na web stránke Ministerstva vnútra môžeme nájsť Oddelenie medzinárodnej policajnej spolupráce, ktoré má byť pracoviskom s pôsobnosťou do ktorého patrí široké spektrum aktivít na poli medzinárodnej policajnej spolupráce.   Viac na web stránke (http://www.minv.sk/?medzinarodna_spolupraca).

Tak sa pýtame, aká je to medzinárodná spolupráca, keď Slovenské úrady nedali adekvátnu pomoc občanovi SR vo Fínsku (Sheile Sz.), keď bola terčom násilných trestných činov vo Fínsku  a ešte k tomu  v rámci ochrany svedkov  bola  daná medzi  utečencov. Žeby vo Fínsku nevedeli, že Slovenský občania sú občanmi EÚ? Alebo záujem Slovenských úradov o Slovákov je na bode mrazu a treba sa venovať len svojim kšeftom a populizmu, aby politici mohli čo najviac rokov rozkrádať a zadlžovať Slovensko?

Prečo sa mainstreamove média, ktoré sú spriaznene cez svojich majiteľov na politické špičky  neopýtali ministra  vnútra,  či nie je väčšou hrozbou pre Slovensko financovať a podporovať Ministerstvom vnútra SR neziskové organizácie  pod rúškom  integrácie (ilegálnych – ekonomických) imigrantov v našom štáte?

Viac o financovaní neziskových organizácii Ministerstvom vnútra sme vás informovali  už vyššie, ale pre zopakovanie si to môžete pozrieť – TU! 

Ak vieme objektívne informácie tak vieme logicky posúdiť, kto viac ohrozuje Slovenskú republiku. Sheila alebo Kaliňák? Je to Sheila Sz, – jednotlivec, občan Slovenska so svojim názorom vo svojom videu, alebo ten čo má moc strážiť bezpečnosť Slovenskej republiky – Ministerstvo vnútra, ktoré ma zabezpečiť bezpečnosť hraníc, bezpečnosť občanov, kontrolovať legálnosť pohybu osôb – cudzincov  na území  Slovenska a pritom samo ministerstvo vnútra financuje mimovládne organizácie na pseudo humanitnú pomoc pre príchod a integráciu ekonomických “ilegálnych” imigrantov? Na to si môže urobiť názor každý sám.

Názor Slovenských občanov je úplne odlišný od politiky Bruselu a politiky jednotlivých vlád EÚ, teda aj politiky Slovenskej scény. Pozrime sa spoločne na názory ľudí, ktorí protestovali v Septembri 2015 v Bratislave.  Pozri video TU!

Slovenská vláda sa pod rúškom extrémizmu odkláňa od slobôd jej občanov povedať svoj názor – slobôd prejavu a zneužíva svoje mocenské postavenie prostredníctvom zákonodarného orgánu NR SR, kde jej politickí nominanti  zahlasujú za zákony, ktoré majú viac represie ako prevencie. Ak sa to týka  jej prívržencov, členov parlamentu, vlády, straníkov vládnucej garnitúry, tak Úrad špeciálnej prokuratúry odmietne podať žalobu s odôvodnením skutok sa nestal. Ak ide o bežného občana, ktorý poukáže na nekonzistentnosť  sľubov politikov pred voľbami a ich skutočným počínaním je proti nemu začaté trestné stíhanie, alebo používané rôzne mocenské praktiky na jeho spoločenské odstavenie – kriminalizovanie.  Ak sa niekto vyjadrí proti určitej skupine osôb, ktorá nerešpektuje našu kultúrne hodnoty, zákony, tak je sám stíhaný trestným zákonom, z odôvodnením nenávisti proti menšine.  Tu zostáva otázka – prečo slovenská vláda vo svojej dominancii nie je zdržanlivá pri prijímaní represii (trestných činov – trestného zákona) za slobodu prejavu? Pritom podľa ESĽP ( Európsky súd pre ľudské práva) už niekoľko krát konštatoval:

„Dominantná pozícia, akú má vláda, jej prikazuje prejavovať zdržanlivosť pri používaní trestných sankcii, najmä ak existujú iné prostriedky, ako odpoveď na útoky a kritiku protivníkov. Príslušné orgány štátu samozrejme môžu prijať aj trestné opatrenia určené k primeranej a neprehnanej reakcií na podobné výroky. Tam, kde inkriminované výroky podnecujú k použitiu násilia proti jednotlivcovi, predstaviteľovi štátu alebo časti obyvateľstva, majú vnútroštátne orgány šírší priestor k posúdeniu nevyhnutnosti zasahovania do výkonu slobody prejavu ( Castelis v Spain.)“

„Posudzovanie proporcionality zásahu s chráneným záujmom však v mnohých prípadoch bude závisieť od toho, či sa orgány  štátu mohli uchýliť aj k iným prostriedkom, než sú trestné sankcie, ako sú občianskoprávne a disciplinárne prostriedky nápravy“(Lehideaux and Isormi v. France)

Sheila Sz. je mladé 24 ročné dievča, ktoré má právo na svoj šťastný život. 

Slovenská republika sa nestará o občanov, aby mohli šťastne žiť vo svojej domovine a žiť na dôstojnej životnej úrovní a preto mnoho Slovákov odchádza za prácou do zahraničia. Jednou z takýchto ľudí je Slovenka Sheila Sz., ktorá odišla do Fínska, avšak  sa stala obeťou obchodu s bielym mäsom a následne bola zneužitá aj moslimami, čo ju viedlo ku kritickým videám na slovenských politikov a islam. Namiesto toho, aby jej Slovenská republika pomohla tak ju začne stíhať za extrémizmus a dnes je vo väzbe, aby nepokračovala v trestnej činnosti. 

Na ochranu Slovensky Sheily Sz. sa postavili aj pár nebojacných občanov Slovenska, ktorí jej prišli dať podporu okamžite na druhý deň po jej vzatí do väzby pred Justičný palác v Bratislave.  Protest – petícia 20. február 2017 pred Justičným palácom v Bratislave.  Foto galéria TU!

Za Sheilu Sz. sa v Bratislave 20. feb. 2017 zastal aj kresťanský básnik Miroslav Peniaštek. Pozri video TU!

20. Februára 2017 sa konalo petičné zhromaždenie občanov pred Justičným palácom v Bratislave.
V rámci spisovania petičnej akcie za oslobodenie Adriany Melekovej, ktorú Špecializovaný súd v Banskej Bystrici vzal v nedeľu (19. februára 2017) do väzby sa niektorí z účastníkov vyjadrili, aké majú oni skúsenosti s moslimami. Vypočujte si priamo vo videu jeden z príbehov TU!

Na podporu  Sheily Sz., sa postavili aj občania susedného štátu v  Českej republiky, ktorí usporiadali niekoľko protestov za  nezákonné, inkvizičné  konanie slovenských orgánov, ktoré vzali Sheilu Sz. do väzby. Po celom Česku ľudia začali páliť korán.  V Českej republike už majú skúsenosti s pálením koránu, keď Martin Konvička začiatkom júla (2016) pálil stránky koránu pred Brnenskou mešitou. Nedopustil sa žiadneho trestného činu. Tak znie záver polície, ktorá sa prípadom zaoberala po tom, čo na Kanvičku kvôli incidentu prišlo trestné oznámenie od brnenského radného Svätopluka Bartíka. Informáciu o rozhodnutí polície oznámil Českej televízii hovorca Mestského štátneho zastupiteľstva v Brne Ivo Hahn. “Do úvahy pripadal trestný čin hanobenia národa, rasy, etnickej alebo inej skupiny osôb a prípadne aj trestný čin výtržníctva,” uviedol pre ČT. Dodal, že po vyhodnotení dôkazov však polícia dospela k záveru, že Konvička žiadny z týchto činov nespáchal a tým preverovanie celej veci ukončila. K pálenie jednotlivých stránok koránu došlo začiatkom júla počas happeningu Iniciatívy Martina Konvičku, ktorý sa konal pred Brnenskou mešitou. Líder protiislamského hnutia Konvička vtedy spolu s ďalšími účastníkmi akcie podpálil niekoľko stránok koránu, ktoré následne vhodili do pripraveného vedra.

Jeden z protestov a vyjadrení súdržnosti z 20. Februára 2017 so Sheilou Sz.  Vám prinášame z udalosti, ktorý sa konal v Prahe pod názvom “Setkání u plamenů” Praha 7- Stromovka”, kde sa stretli naši priatelia z Čiech za oslobodenia Sheily Sz.. Na protest proti Slovenskej inkvizície spojené z jej uväznenním (väzba) spálili spoločne korán a podpísali petíciu za prepustenie Sheily Sz.  z väzby. Pozri video TU!

Na podporu Adriany Sheily Sz.  sa postavila aj exmuslimka z Českej republiky Marta Albahri, ktorá hovorí , že Adriana Meleková pálila len otvorenú nenávisť, ktorá je obsahom v koráne. Preto žiada politikov, aby prepustili Adrianu Melekovú. Vo videu vysvetľuje dôvody o neprávosti väznenia Sheily.- Adriany Melekovej. Pozri video TU!

Skorumpované dnes viacmenej cenzurované mainstreamové média nechcú hovoriť pravdu a nedávajú priestor pre občiansku diskusiu a už vôbec nie v súlade s novinárskou etikou dať priestor obom stranám. Niekedy pompézne a niekdy sucho informujú a oblbujú svojich čitateľov, poslucháčov či divákov  podľa želania ich majiteľov a to tak, aby mali vplyv na politickú moc. Tieto média útočia na alternatívne média, ktoré prinášajú objektívnejšie správy ako mainstream. V tomto prípade patrí veľká vďaka internetovému rádiu Slobodný vysielač CZ – Českej republiky, ktorí trvalo informuje o skutočnostiach, pohľadoch o väzobne zadržiavanej Adriany- Sheily Sz.  –  Špeciálne vysielanie na podporu za oslobodenie z väzobného zadržiavania Sheily Sz. TU! 

Najväčšie svinstvo robia politici, ktorí sa dostali do parlamentu a nemajú záujem pomáhať  perzekvovaným spoluobčanom, ktorí pritom poukazujú na tie isté témy po ktorých sa niektoré parlamentné politické strany vyšplhali do teplých stoličiek v NR SR.

 Svojich voličov máju úplne za volov. Výnimkou nie sú ani opozičné strany!

Na tematike proti islamizácií Európy, teda aj Slovenska sa dostalo v marci 2016  viacero strán do parlamentu. Najmä SME RODINA, ĽSNS a SAS.

SME RODINA na čele s Borisom Kollárom, ktorý pred voľbami vyrábal svoje videa a zásoboval sociálne siete facebook z tematikou proti ilegálnej imigrácie sme mohli pred voľbami snáď vidieť každý druhý deň. V skutočnosti keď sa dostal do parlamentu zhasol ako sviečka vo vetre a nedokáže ani svojich fanúšikov dnes vyburcovať  na pomoc Sheile Sz.  Hanbou je, že ak získajú niektorí stoličku v parlamente už ich obyčajný človek nezaujíma a ak áno, tak musí to byť pompézne z nasvietením svetiel a kamerovými zábermi, ako pri otváraní plesovej sezóny. Populizmus – populizmus – populizmus! Smutné je, že súkmeňovec zo strany SME RODINA – Milan Krajniak, ktorý je poslancom a  členom  Výboru pre obranu a bezpečnosť, tak ako aj Marian Kotleba z ĽSNS nevykonajú kontrolu policajného zboru, ktorý nezákonne vybral medzi  druhou a treťou hodinou v noci  z hotelovej izby v Ružomberku nič netušiacu  Sheilu Sz. 

Výbor vykonáva kontrolu nad dodržiavaním zákonnosti činnosti Ministerstva vnútra SR, Policajného zboru SR. Prerokúva návrhy, podnety a sťažnosti občanov a organizácií na ich činnosti. Ak Výbor NR SR pre obranu a bezpečnosť zistí porušenie zákonnosti v ich činnosti, je oprávnený požiadať  ministra vnútra SR, aby bez meškania urobil nápravu. No to by sa Kollárovi a Kotlebovi muselo chcieť naozaj pomáhať občanom Slovenska, ktorí sú dnes perzekvovaný za také isté názory ako ich oni sami prezentovali pred voľbami. 

ĽSNS na čele s Marianom Kotlebom je ešte farizejskejšia ako Smer – SD. R.Fico a jeho Smer-SD do politiky  šplhal v začiatkoch na téme cigáňov tak ako SNS.  ĽSNS taktiež neobišla cigánske etnikum, ktoré sa stále snaží popularizovať, ako členovia – hliadky  ĽSNS robia poriadok vo vlakoch. V skutočnosti nerobia nič, len svoj marketing. Ľúbivosťou a rečičkami si získavajú sympatizantov – voličov, ktorí nevidia alternatívu v Slovenskej politike a tak fanatizujú svoje okolie. 

Niektorí už Kotlebovu  samoľúbu politiku prekukli. Aj samotná Sheila Sz. vo svojej výpovedí pre Slobodný vysielač CZ povedala, že už Kotlebovi neverí, tak určite mala na to pádny dôvod.

Kotlebovci získavali pred voľbami 2016 sympatizantov na téme proti – Islamizácii Európy, pritom to vôbec nie je ich produktom, ale dokázali si ho rýchlo privlastniť, tak ako Kollár. Síce na rozdiel od Kollára, ešte v roku 2015  ĽSNS  zo začiatku spolupracovala aj z ostatnými pro-národne orientovanými organizáciami, ale už zvolávaný protest v Žiline a v Trnave organizovali tak, že odmietli dať možnosť vystúpenia iným subjektom a možnosť mali len tí, ktorí sú členmi ĽSNS, alebo sympatizantmi. Aj preto účasť protestov proti islamizácii  Európy – Slovenska klesala. V roku 2016, keď ĽSNS zasadla do parlamentu, už sa odmietli úplne zúčastňovať na akomkoľvek spoločnom proteste a podľa niektorých jej sympatizantov a členov doslovne  Kotleba povedal, ak chcete choďte, ale bez našich (zelených) tričiek.  Dôkazom sú aj vyššie videa, kde Kotlebu už nie je vôbec vidieť. 

Teraz keď by sa mali  Kollár a Kotleba postaviť za Sheilu Sz. tak sú ticho, akoby stratili gule a odvahu sa postaviť za mladé dievča. Obe strany  ( SME RODINA a ĽSNS) zobrali nie malé milióny EUR zo štátneho rozpočtu za voličské hlasy vo voľbách 2016 a nie sú schopní dať zopár stávok na advokátov, ktorí by Sheile Sz. mohli pomôcť  z tohto pekla von  – z väzby a zbaviť ju všetkých obvinení. 

Niet sa čo čudovať. Kolteba nebol schopný sa postaviť v procese odsúdenia z extrémizmu Rudolfa Steigaufa zo strany SĽS, pritom v minulosti sám využil SĽS pre svoju kandidatúru. Kotleba miluje len sám seba! Brať plat z dvoch stoličiek je predsa tak úžasná vec a mastiť ľuďom uška sladkými rečičkami je predsa veľmi jednoduché. Čo fičí to poviem a moje preferencie rastú. 

Maxi-populista Richard Sulík z SAS, ktorý jediný z parlamentných politických strán sa Sheily Sz. zastal na svojom facebookovom profile, avšak netrvalo to tiež dlho a svoju rétoriku zmenil ak sa verejná mienka populistických – bulvárnych maestream médií postavila proti Sheile Sz.,tak aj on stiahol svoj chvost a zmazal svoj status na obranu Sheily Sz..  

Niet sa čo čudovať veď sa mu SAS začala ihneď v tých istých hodinách aj rozsýpať a lámať odchodom spoluzakladateľa SAS Jozefa Mihala. Nepatrí do blázninca náhodou Richard Sulík za svoj populizmus, alebo žeby len trpel schizofréniou? Schizofrénia je považovaná za chronickú duševnú poruchu. Mení svoje postoje z hodiny na hodinu podľa toho ako sa rodí verejná mienka. Alebo je to len taká strašná túžba po moci, aby náš svet spravil dúhovejším so zavedením LGBT, obchodných centier s marihuanou, ktorú túži dekriminalizovať, alebo zatvárať ľudí do blázincov za svoj prejav, či zatvárať ľudí do väzenia za extrémisticke názory?  

Pozrite si  postoj  Richarda Sulíka o pár hodín pre TA3  – TU!

 Aký je záver?  

Všetko so všetkým súvisí.

Adriana Meleková – Sheila Sz. sa nedočká pomoci politikov,  ktorí sa boja o svoju stoličku v parlamente. 

Ak jej niekto bude pomáhať, tak sú to obyčajní ľudia (aktivisti), ktorí majú určite viac odvahy, ako sa báť  policajnej šikany, alebo stratiť teple miestečko  pri válove. O týchto veciach je potrebná verejná diskusia a obetiam násilia  treba pomáhať a nie ich ešte viac lynčovať za ich názor.

Adriana – Sheila Sz. určite nepatrí do basy. Demokracia je založená na verejnej diskusii medzi ľuďmi a taktiež aj na dostatočnej informovanosti bez cenzúry celej spoločnosti. Len vtedy ľudia dokážu poznať názory iných, aj keď niekedy sa nám tieto názory nemusia páčiť. O týchto témach je potrebné verejne diskutovať  a nie odsudzovať a trestať vlastných občanov trestným zákonom len za svoj názor aj keď niekedy je tvrdší, ako by to spoločnosť očakávala.

“Senát Najvyššieho súdu Slovenskej republiky 02. marca 2017 vrátil trestnú vec obvinenej Sheily Sz. Špecializovanému trestnému súdu, pracovisko Banská Bystrica. Najvyššiemu súdu Slovenskej republiky bol predložený návrh na rozhodnutie o sťažnostiach prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky a obvinenej Sheily Sz. Po preskúmaní veci Najvyšší súd Slovenskej republiky zistil, že napadnuté uznesenie trpí nedostatkom (zrejmej nesprávnosti), ktoré je potrebné odstrániť,” uviedol  hovorca NS SR Boris Urbančík.

Dnes je dôležité, aby ľudia vedeli a poznali pravdu a prestali sa báť verejne diskutovať. Je dôležité spájať sa za lepšiu budúcnosť nás všetkých, lebo ako vidíme politici nekopú za nás, ale kopu sami za seba a sú schopní vlastných občanov šikanovať a posielať postupne do väzenia za naše názory. Pridajte sa k nám a pomôžme SPOLOČNE ZA SLOVENSKO Sheile Sz.. Vrátením trestnej veci Najvyšším súdom späť na Špecializovaný súd vec nekončí, ale pre Sheilu začína ďalší boj o jej práva a spravodlivosť.