Koalícia SPOLOČNE ZA SLOVENSKO dôrazne protestuje a odmieta Islamizáciu Európy

Koalícia SPOLOČNE ZA SLOVENSKO dôrazne protestuje a odmieta Islamizáciu Európy

db675949-bb30-4c67-babb-6b829e458301BOLI SME PROTESTOVAŤ PROTI GLOBALIZÁCII EURÓPY A ILEGÁLNEJ IMIGRÁCII.

PEGIDA je protestné hnutie- (skratka pre Európskych patriotov proti islamizácii Západu – Patriotische Europäer gegen die Islamisierung des Abendlandes), oraganizovala posledný februárový pondelok ďalší protest v Drážďanoch na východe Nemecka. Protestu sa zúčastnil aj zástupca koalície Spoločne za Slovensko, kandidát na poslanca NR SR Marian Kňažko. Každý pondelok sa počet demonštrantov postupne mení. Zatiaľ čo prvého protestu sa zúčastnilo len okolo 300 ľudí, tesne pred Vianocami ich prišlo viac 25-tisíc a podľa nezávislých svedkov sa 29.2.2016 zúčastnilo celkom 12 až 13-tisíc demonštrantov. Medzi demonštrantmi sme videli transparenty proti nemeckej kancelárke Merkelovej, americkému prezidentovi Obamovi, ale tiež za ochranu tradičných hodnôt, proti islamizmu a islamským imigrantom. Ústredným heslom bol však slogan Ľud sme my, ktorý tak ako v minulosti východní Nemci používali pred 25 rokmi počas protikomunistických protestov.

2da0debc-ba8c-4c55-b762-f219ace7fc9d

O hnutí PEGIDA sa v nemeckých aj svetových médiach dozviete veľa negatívnych informácii, preto sme priamo na tvári miesta v centre Drážďanoch na vla stné oči zhodnotili skutočnosť. Slušní ľudia, slušným spôsobom vyjadrili svoj názor na politiku vlády štátu v ktorom žijú. Tak jednoducho môžeme z vlastnej skúsenosti zhodnotiť jeden deň protestu. Polícia v hodnom počte v pristavených automobiloch nezasahovala, žiadní ťažkoodenci, len skôr “regulovčíci dopravy” v miestach kadiaľ sme sa pohybovali. c5aef6f5-2756-4a6b-a139-65db104aaf2aBoli sme v skupine Čechov s ktorými sme aj jeden vedľa druhého, ako blízke slovanské národy niesli svoje vlajky. Ako nám potvrdili českí demonštranti, protest sa vždy nesie v slušnosti a bez icidentov, dokiaľ neprídu tzv. “slniečkári”. Sú to rôzne skupiny od hoosexuálov, antifa hnutia alebo už zdomácnených  “tmavých” Nemcov. 

7c734bbe-dda1-488f-961e-d19c0ce476eb

Našej slovanskej skupine neušla pozornosti televíznych kamier, ale tiež samotných Nemcov.

Získali sme množstvo zaujímavých kontaktov, tlačových materiálov ale hlavne skúsenosť, že napriek dezinformáciam zapredaných proamerických médií sa nemeckí občania dokážu vzchopiť a nedajú sa tak jednoducho doviesť na bitúnok, ktorí nielen nám pripravujú globalisti celého sveta.

Z Drážďan   Marian Kňažko Koalicia2