Kapitán Andrej Danko – Predseda SNS je klamár!

Kapitán Andrej Danko – Predseda SNS je klamár!

Kapitán Andrej Danko – Predseda SNS je klamár! Oklamal nielen slovenských voličov, ale aj radových členov SNS. Po voľbách v marci 2016, keď sa SNS dostala do koaličnej vlády so Smer-SD a Most-HÍD zmenil  svoju rétoriku v budovaní vojenských základní na Slovensku. Dňa 24. 01.2017 inaugurovali v mediálnej tichosti, v priestoroch kasární v bratislavských Vajnoroch  sídlo Styčného integračného tímu NATO na Slovensku (NFIU SVK).

Kapitán A. Danko v čase, keď SNS nebola súčasťou parlamentu (pred rokom 2016) prezentoval, že nesúhlasí s budovaním vojenských základní NATO na Slovensku a napádal prezidenta SR, ako podnikateľa, kde funkciu prezidenta si zaslúži iný typ človeka, ktorý nebude ponúkať územia na Slovensku pre cudzineckú armádu. K tomu len krátko iniciatíva SPOLOČNE ZA SLOVENSKO. A. Danko bol tiež pred funkciou predsedu NR SR podnikateľom a privatizérom slovenských podnikov v časoch vlády V. Mečiara.

Súhlasíme, že súčasný prezident A. Kiska, ako hlavný veliteľ ozbrojených síl SR, ak ponúkne vlastné územie cudzineckej armáde v čase mieru cudzineckým vojskám na prípravu  vojenských základní (teda príprava vojny) aj keď pod záštitou NATO hrajúceho sa na obranný pakt,  je možné konštatovať, že ide o vlastizradu, kde ohrozuje mier na vlastnom území vo vlastnom štáte teda Slovenskej republiky.

Vráťme sa ku kapitánovi  A. Dankovi čo tvrdil predtým než vstúpil do koaličnej vlády s Ficom, ktorého kritizoval.  A. Danko: „Zľakol som sa vyhlásenia predsedu vlády, teda v tom čase R. Fica , ktorý súhlasil s vybudovaním výcvikového strediska „Lešť“ a že mu nevadí logistické centrum , ale vadila by mu základňa…“. A. Danko: „nevidí rozdiel medzi logistickým centrom a základňou. Pre mňa je to to isté nebezpečie…. Je treba sa pýtať teda aj silnej vlády, ktorá má mandát… Teda ja očakávam od silného premiéra, ktorým dnes predseda vlády je, pretože má mandát ako nemal nikto…, že jasne adresne povie nielen osobný názor, ale aj postavenie a názor vlády nato, že Slovensko si neželá na území Slovenska  základňu NATO, logistické centrum…,Mám pocit, že znova nám malému národu má byť niečo nadiktované a ja som naozaj len zhrozený z tej servilnosti a z toho poslúchania našich predstaviteľov štátu… Vzťahuje sa na nás naša závislosť a otroctvo vo vzťahu k Európskej únii a k NATO… Môj apel bude, aby vláda jasne povedala, že nemá čo robiť NATO pri Poprade ani nikde na Slovensku a myslím si, že to mu ani nič nebráni.

Dnes, keď sa A. Danko cíti byť v hodnosti kapitána a je predsedom NR SR už je všetko inak! Nominant SNS – Minister obrany Gajdoš (za SNS), ktorý A. Danka povýšil o 8 hodnosti, dnes veľkolepo, avšak v tichosti pred médiami a občanmi otvoril vojenskú základňu v bratislavských Vajnoroch pod názvom NFIU – styčného integračného tímu rýchleho nasadenia.

Je viac ako jasné, že A. Danko tým klamal verejnosť v čase, keď sa šplhal do parlamentu. Z tohoto dôvodu je takým istým vlastizradcom, ako je  A. Kiska, R Fico a ďalší, ktorí dovolili zákonom prítomnosť cudzineckých vojsk na mierovom území Slovenskej republiky. A k tomu zo štátneho rozpočtu budujú základne (vojenské priestory), kde majú pôsobiť zahraničné vojska. V tomto prípade vojenské priestory v bratislavských kasárňach vo Vajnoroch, kde budú pôsobiť veliaci dôstojníci aj cudzineckých armád.

V rádiu Slobodný vysielač Mgr. Roman Ruhig za iniciatívu SPOLOČNE ZA SLOVENSKO verejne apeloval s výzvou na Kapitána A. Danka, aby sa vzdal funkcie predsedu NR SR, odišiel z postu predsedu SNS a dobrovoľne opustil Slovensko!

Viac v repríze  z vysielania rádia Slobodný vysielač – Regióny TU!

 

UDALOSŤ – POZVÁNKA  na verejne občianske zhromaždenie za MIER a proti budovaniu základní  NATO na Slovensku TU : https://www.facebook.com/events/225509174573724/   

Verejné zhromaždenie sa bude konať 09. februára 2017 o 17:00 hodine na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave.