Igor Matovič po rozhodnutí Ústavného súdu SR nemá čo hľadať v parlamente!

Igor Matovič po rozhodnutí Ústavného súdu SR nemá čo hľadať v parlamente!

Žiadny občan SR nemôže porušovať zákony a ak ich poruší, dostane vždy nekompromisnú sankciu. Prečo by to malo byť inak u poslancov NR SR, ktorí sú volení občanmi?

Podnet na Matoviča podal ešte vo  februári 2016 Mgr. Roman Ruhig z Koalície Spoločne za Slovensko. Podľa zákona verejný funkcionár podnikať nesmie a svojej podnikateľskej činnosti sa musí vzdať do 30 dní od nástupu do verejnej funkcie. Matovič kvôli podanému podnetu sa snažil  útočiť na koalíciu SPOLOČNE ZA SLOVENSKO – Roman Ruhiga, že nepozná zákony. Samotný výbor pre nezlučiteľnosť funkcie NR SR pomáhal Matovičovi ako sa len dá, aby mu neuškodil pred voľbami do NR SR (05.marec 2016) a  tak odďaľoval prerokovanie podnetu až na jún 2016 po voľbách.  Výboru Národnej rady SR pre nezlučiteľnosť funkcií  nezostávalo nič iné a podľa zákona musel  lídrovi OĽaNO-NOVA  Igorovi Matovičovi dať pokutu vo výške šiestich mesačných platov. Hlasovali za to všetci poslanci, zdržal sa len Oto Žarnay (OĽaNO-NOVA). Dôvodom pokuty je, že Matovič mal ako poslanec v súlade so zákonom dlhodobo pozastavenú svoju živnosť, v roku 2013 sa však našlo 21 dní, kedy živnosť prerušenú nemal, a to zákon trestá.

Matovič musí zaplatiť pokutu 12.000 eur, čo potvrdil aj Ústavný súd a dnes mu hrozí aj strata poslaneckého mandátu nakoľko sa nepoučil ani sám na vlastných chýb!

Ústavný súd (ÚS) SR potvrdil rozhodnutie Výboru Národnej rady SR pre nezlučiteľnosť funkcií, ktorý v júni minulého roku uložil lídrovi a poslancovi OĽaNO-NOVA Igorovi Matovičovi pokutu vo výške šiestich mesačných platov. Dôvodom pokuty bolo, že Matovič ako poslanec nemal v roku 2013 na 21 dní pozastavenú svoju živnosť.

Matovič odmietal pokutu vo výške takmer 12.000 eur zaplatiť a žiadal ÚS preskúmať rozhodnutie výboru. Nazdával sa, že ústavný zákon neporušil, lebo aktívne nepodnikal, hoci živnosť nemal pozastavenú.

Vo veci rozhodol II. senát ÚS na neverejnom zasadnutí ešte 2. marca. Vyplýva to z informácie, ktorú ÚS SR dnes zverejnil na svojej webovej stránke. Senát rozhodoval v zložení Ladislav Orosz (predseda), Ľudmila Gajdošíková a Lajos Mészáros.

Matovič mal pred časom živnosť opäť obnovenú a opäť sa tak dostal na program parlamentného výboru. Pre opakované porušenie ústavného zákona o konflikte záujmov mu hrozí strata poslaneckého mandátu. Aj v tomto prípade uvidíme, ako sa budú snažiť v parlamente pomôcť Matovičovi, aby bol jej súčasťou naďalej čo dnes politickej moci vyhovuje. Odkedy Matovič sa dostal do parlamentu, robí tam len cirkus namiesto toho, aby si vykonával svoju funkciu poslanca v súlade so zákonom a jeho konanieslúži len nad odpútavanie pozornosti od závažnejších problémov v slovenskej spoločnosti. Pán Matovič by sa mal pozrieť do zrkadla nakoľko zrkadlo je obrazom nás samých.  Matovič sám žiada a žiadal poslancov o vzdanie sa mandátu poslancov alebo sa snaží zvolať hlasovanie za ich odvolanie.

Pán Igor Matovič, ak ste chlap, tak sa sám vzdáte svojho poslaneckého mandátu.

Iniciatíva  SPOLOČNE ZA SLOVENSKO je zato, že každý kto poruší zákon alebo politický subjekt, ktorý koná v rozpore so sľubmi k občanom pred voľbami musí byť odvolateľný a ak svoj sľub poruší v čase jeho verejnej funkcie (službe občanom) nemá čo robiť v parlamente. Aj preto vo svojom programe SPOLOČNE ZA SLOVENSKO navrhuje zaviesť imperatívny mandát – „Odvolateľnosť poslanca pred skončením jeho funkčného obdobia môže byť z dôvodu neplnenia volebného programu, porušenia právnych predpisov SR, odklonenia sa od Ústavy SR a prísahy poslanca na Ústavu SR, alebo z dôvodu poškodenia národných záujmov SR.“

Súvisiace články:

TERAZ.sk – Podnet na I. Matoviča voľbami nekončí, proces bude pokračovať – utorok 1. marca 2016 – TU!

Dnes vyšla na denné svetlo pravda o Matovičovi a jeho nezákonnom konaní! -TU!

DENNIKPOLITIKA.sk – Ruhig vracia Matovičovi úder: Neznalosť a porušovanie zákona neospravedlňuje ani zákonodarcov – streda 24. február 2016– TU!

SME.sk – Koalícia Spoločne za Slovensko dala podnet na Matoviča. Mal porušiť zákon – 23.február 2016 – TU

DENNÍK POLITIKA – ŠUKUJÚCA SPRÁVA: Volí Matovič stranu č. 8? Na detektor lži sa zatiaľ nechystá – piatok, 12. február 2016 – TU!