Historický muzikál Sibyla – Kráľovná zo Sáby 15. Februára 2017 aj na Slovensku.

Historický muzikál Sibyla – Kráľovná zo Sáby 15. Februára 2017 aj na Slovensku.

17. marca 2016 uzrela svetlo premiéra divadelného muzikálu „Sybila Kráľovná zo Sáby“ v divadle Hybernia v Prahe. Z dôvodu vysokého záujmu divákov bolo už odohratých 40 predstavení (2016). Ide už o ôsmy muzikál z produkcie Emy Krahulíkové (Musical Production). Prvým bol Quasimodo, potom nasledovala Lucrezia Borgia a dve predstavenia v spolupráci s Brnenským divadlom – Mary Poppins a Zorro. Za titulnú úlohu tu získal Marek Holý Cenu Thálie. V súčasnej dobe sú v Divadle Hybernia k videniu tri muzikály z jej produkcie – Antoinetta, kráľovná Francúzska, Prízrak Londýna a Sibyla.  

Na Slovensku bude Pražský historický muzikál „Sibyla“ jediným exkluzívnym vystúpením a to 15. februára 2017 o 19:00 hod v Bratislave v priestoroch Expo arény Incheby. V hlavných úlohách hrajú  Daniel Hůlka, Eva Burešová, Ilona Csáková a ďalší..

Vstupenky  je možné zakúpiť v spoločnosti Ticket portál – TU!

Čím je muzikál zvláštnym?

Okrem toho, že je to historický muzikál, ktorý rozpráva o veľkej láske dvoch významných panovníkov kráľovi Šalamúnovi a kráľovnej zo Sáby, čo sám o sebe je veľmi silný príbeh, má ešte ďalší významný bonus. Tým sú proroctvá a vízie, ktoré nám, budúcim generáciám zanechala Sibyla, kráľovná zo Sáby. Preto aj spracovanie tohto muzikálu je zaujímavé a prechádza rôznymi obdobiami a okrem histórie sa ocitáme v súčasnosti aj v ďalekej budúcnosti.

Na pozvanie kráľa Šalamúna prichádza Sibyla, kráľovná zo Sáby do Jeruzalemu. Prináša cudziu kultúru, ľudí v orientálnom oblečení, doposiaľ nevídané zvieratá a bohatstvo. Po príchode Sibyly nasleduje veľkolepé uvítanie a veľká hostina, ktorú usporiada kráľ Šalamún. Sibyla venuje kráľovi vzácne poklady a dary. Netradičným darčekom sú aj orientálne brušné tanečnice, ktoré vyvolávajú u manželiek kráľa Šalamúna pohŕdanie. Sibyla ako hosť na kráľovskom dvore spoznáva múdrosť veľkého panovníka. Medzi kráľom Šalamúnom a kráľovnou Sibylou vzplanie veľká láska. Šalamún má možnosť lepšie spoznať Sibylu, ktorá predostiera kráľovi svoje vízie a proroctvo o ďalekej budúcnosti Jeruzalemu, ale aj celého sveta. Velerada kniežatstva na čele so Sadokom spriada proti kráľovnej intrigy a snaží sa ju vyhostiť zo zeme. Hlavnou príčinou odchodu kráľovnej je narodenie jej a Šalamúnovho spoločného syna, ktorého chce kráľ aj proti vôli kniežatstva prehlásiť následníkom trónu. Sibyla odchádza so svojim sprievodom a verným priateľom Pisárom, ktorý je do kráľovnej zamilovaný. Sibyla a Pisár nikdy nedorazili do svojej vlasti. Ich púť končí v púšti, kde Sibyla plní svoje poslanie a diktuje svoje proroctvá a poznanie o Bohu.

SPOLOČNE ZA SLOVENSKO vám prajem príjemný kultúrny zážitok, ktorý si určite nenechajte ujsť.