Ešte nevychladol článok „ Na Slovensku chceme mier…“ a už sme vo vojne proti islamskému štátu!

Ešte nevychladol článok „ Na Slovensku chceme mier…“ a už sme vo vojne proti islamskému štátu!

Vyhlásil  šéf NATO. Spolu so Slovenskom sa zapojí do boja proti teroristom aj celá Severoatlantická aliancia. Slováci majú už aj konkrétne úlohy, aké budú na Blízkom východe plniť. 

Včera sme  Vás informovali o tom, že sa 18. mája 2017 v Bratislave  konalo verejné zhromaždenie občanov pod názvom „Slovensko za mier bez cudzích vojakov a votrelcov“ a publikovali článok o občianskom zhromaždení pod titulom „Na Slovenskú chceme mier, alebo budeme podporovať agresiu NATO nakupovaním zbraní za miliardy?“ Pozri článok TU!   Tento redakčný článok  nestihol ani vychladnúť a naši ministri Miroslav Lajčák  zo stany Smer-SD, Peter Gajdoš zo strany SNS a prezident SR Andrejom Kiska nás ťahajú do vojny proti tzv. Islamského štátu.

Na včerajšom samite v Bruseli lídri členských štátov NATO vrátane našich zástupcov potvrdili, že sa NATO pripojí do medzinárodnej koalície bojujúcej proti takzvanému Islamskému štátu (IS). No pred summitom prehlásil šéf NATO Jens Stoltenberg, že Aliancia sa zapojí do vojny s Daeš, čo znamená, že Slovensko takisto vstúpi do vojny. “Vyšleme jasný politický signál, že členovia NATO sú odhodlaní bojovať proti terorizmu,” povedal Stoltenberg.

Podľa predstáv Washingtonu a šéfa NATO Jensa Stoltenberga samit NATO v Bruseli potvrdil jednotu a relevanciu Severoatlantickej aliancie.

Po prílete slovenskej delegácie zo stretnutia lídrov členských štátov NATO,  minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák, ktorý sa vrcholnej schôdzky zúčastnil spolu s prezidentom SR Andrejom Kiskom a ministrom obrany Petrom Gajdošom uviedli.

„Všetci vyjadrili spokojnosť s priebehom summitu aj s jeho výsledkami. Členské štáty Aliancie okrem iného odsúhlasili, že NATO sa pripojí do medzinárodnej koalície bojujúcej proti takzvanému Islamskému štátu (IS). Zároveň potvrdili, že budú zvyšovať výdavky na obranu”.  Práve v oblasti finančných záväzkov Slovensko potvrdilo že vyčlení 1,6 percenta hrubého domáceho produktu (HDP) na obranu do konca roku 2020. 

Slovensko v rámci summitu ponúklo vyslanie 150 slovenských vojakov do Lotyšska na obdobie jedného roka od júna 2018 v rámci posilnenia predsunutej prítomnosti (Enhanced Forward Presence) NATO v Pobaltí. Druhou ponukou, s ktorou Slovensko išlo na summit, je účasť na protiteroristickom boji. V rámci toho SR plánuje poslať do Iraku vojenských špecialistov, ktorí budú cvičiť iracké sily. Pôjde o výcvik v oblasti odmínovania, údržby pozemnej techniky či špeciálnych operácií.

Americký prezident Donald Trump, pre ktorého to bolo prvá príležitosť stretnúť sa so všetkými spojencami, podľa Kisku zdôrazňoval plnenie si záväzkov členov Aliancie. “Prezident Trump vo svojom príhovore aj v diskusii potvrdil to základné a najdôležitejšie. Potvrdil jednotu a dôležitosť Severoatlantickej aliancie ako takej a zdôraznil, že v jednote je naša sila,” priblížil Kiska.

Podľa Lajčáka summit priniesol dva vecné závery. A to zapojenie sa do boja proti terorizmu a zdieľanie zodpovednosti. “To zdieľanie zodpovednosti sa prejavuje v troch konkrétnych podobách. Znamená vyčlenenie potrebných finančných prostriedkov, príprava zodpovedných vojenských kapacít a ochota a pripravenosť nasadiť tieto kapacity v operáciách,” doplnil šéf rezortu diplomacie.

Práve v oblasti finančných záväzkov Slovensko potvrdilo že vyčlení 1,6 percenta hrubého domáceho produktu (HDP) na obranu do konca roku 2020. Tento záväzok SR dalo ešte na summite NATO vo Walese v roku 2014. Slovensko v tomto roku dáva na obranu približne 1,19 percenta HDP. Minister obrany však verí, že tento cieľ sa podarí naplniť. Už v júni chce predložiť na rokovanie vlády dlhodobý plán rozvoja obrany a výstavby ozbrojených síl, ktorý bude hovoriť aj o výdavkoch na obranu. “Takýmto spôsobom zabezpečíme napĺňanie záväzku,” zdôraznil Gajdoš.“     Zdroj: http://www.teraz.sk/slovensko/mlajcak-summit-nato-v-bruseli-potvrd/261836-clanok.html)

Slovensko nikdy nekolonizovalo, žiadny štát a nepoznalo terorizmus, ako ho môžeme vidieť  v USA a západnej časti Európy. Práve terorizmus prináša obete na civilistoch a nie na tých zodpovedných, ktorí rozvracajú a napadajú cudzie štáty – ekonomická kolonizácia! 

Teroristické hnutie Islamský štát (IS) sa prihlásilo aj  k nedávnemu  nočnému samovražednému atentátu v Manchestri, pri ktorom zahynulo 22 nevinných ľudí a ďalších približne 60 bolo zranených.

Tu zostáva veľa nezodpovedaných otázok:

Prečo práve My malá Slovenská republika  sa ideme vojensky pripojiť k provokácii západných veľmoci do Iraku proti Islamskému štátu ?

Môžeme očakávať odvetu?

Prečo bankári nezastavia financovanie Islamského štátu a prečo sa nevyšetruje kto ich financuje?

Kto stojí za vytvorením Islamského štátu?   (Tu sme našli aj jednu potencionálnu odpoveď: http://az247.cz/odhalili-jsme-sokujici-pravdu-kdo-financuje-islamsky-stat/) Možno ide o konšpiráciu a možno je to pravda.

Prečo bezpečnostné zložky nepreverujú aj takéto podozrenia?

Aká je príčinná súvislosť vzniku Islamského štátu?

Prečo reprezentanti – politici SR sa skôr neusilujú o neutralitu Slovenskej republiky po vzore Švajčiarska alebo Rakúska, ktoré sú približnou veľkosťou územia a počtom obyvateľov, ako Slovensko?

Iniciatíva SPOLOČNE ZA SLOVENSKO a všetci tí ktorým záleží na mierovom Slovensku spojme sa. Nedovoľme, aby sme boli zavlečený do vojny a terorizmu. Našou snahou je mierové a silné  Slovensko na prospech – nás občanov.

Foto zdroj:
http://replyua.net/news/ato/1104-predstavitel-nato-soobschaet-ob-uluchshenii-boevoy-situacii-na-vostoke-ukrainy.html
http://www.topky.sk/cl/10/1631393/MIMORIADNA-SPRAVA-Slovensko-vstupuje-do-vojny-proti-Daes–Prva-misia-bude-v-Iraku
http://en.publika.md/iran-isis-loses-1-4-of-territory_2633561.html