Deň boja za slobodu a demokraciu aj po 27 rokoch

Deň boja za slobodu a demokraciu aj po 27 rokoch

72918-nezna-revolucia-nestandard2V roku 1989 si 17. novembra pripomíname deň, keď študenti, ale aj ďalší v uliciach stáli a žiadali viac slobody pre nás a naše pokolenia. V tento deň pred 27 rokmi 15 tisícový dav ľudí demonštrovalo za slobodu a demokraciu, ktorá bola potlačená policajnými zložkami a následne vyvolala solidaritu občanov Československa, ktorí sa postavili proti policajnému násiliu, politickému útlaku a neslobode. Všetky akcie, ktoré sa odohrávali na uliciach, prebiehali pokojnou cestou a vyústili do tzv. „Nežnej revolúcie“ a umožnili slobodné demokratické voľby. Poslanci NR SR v roku 2001 rozhodli, že 17. november bude naším štátnym sviatkom ako „Deň boja za slobodu a demokraciu.

Predstava o slobode človeka je aj slobodne sa vyjadrovať, takzvaná sloboda slova.  Môžeme si povedať na plné ústa komu chceme, čo chceme, kde chceme a ako chceme bez toho, aby sme boli falošne obvinení a uväznení. To bolo jedným z cieľov slobody, avšak dnes už to opäť neplatí, nakoľko začína opätovná perzekúcia bežných ľudí za ich slobodný názor, slobodu slova, slobodu prejavu.

13450040_607802452731634_8894529596045383341_n

Na Slovensku  začala perzekúcia tých, čo nesúhlasia so súčasným systémom riadenia štátu a najmä neriešenia celospoločenskej problematiky. Štátna moc príma kontroverzné trestné zákony pod názvom extrémizmus, ktoré majú slúžiť na umlčanie slobodného názoru nás občanov, lebo tí čo sú v parlamente a tieto zákony prijímajú majú poslaneckú imunitu. Aj z tohto dôvodu sa opäť ľudia stretávajú  na námestiach a protestujú proti súčasnej politike štátu.  Jedny oslavujú deň slobody a demokracie a druhý teda vo väčšine prípadov protestujú, že deň slobody a demokracie  sa opäť vytratil a chcú svoju slobodu späť! Bežný človek sa stal opäť korisťou politickej moci, ktorý je povinný platiť dane, odvody a doslovne držať svoje ústa a pritakávať diktátu politickej moci. Jedným z odsúdených  ľudí na Slovensku sa stal v súčasnej dobe aj Rudolf Steigauf, o ktorom Okresný súd Revúca rozhodol odsudzujúcim rozsudkom na 40 mesiacov  nepodmienečného väznenie za jeho písane názory na sociálnej sieti facebook. Viac TU! Niet sa čo čudovať, že opäť sa ľudia búria a na 17. Novembra zvolávajú množstvo protestných verejných zhromaždení na Slovensku ako aj v Čechách.

Na Slovensku sa organizujú protesty pod názvom: „PODVOD STOROČIA“, ktorý sa uskutoční 17 novembra na Hodžovom námestí v Bratislave o 14:00hod, kde sú zvolávateľmi (Front ľavicovej mládeže, Komunistická strana Slovenska – KSS a strana VZDOR) a „Vráťme ľuďom dôstojnosť“, ktorý sa uskutoční taktiež 17 novembra na Námestí Alexandra Dubčeka v Bratislave o 15:00 hod, kde zvolávateľmi sú OSOH.

14859755_1777315565875531_7495186040271184605_oV Čechách je takýchto udalosti/protestov viacej, ako na Slovensku. Jedná z nich sa volá „Národ sobě“, ktorá  je vedená vlastencami a aktivistami za rodinu, kultúru a vlasť. Predmetná udalosť/protest začína o 14:00 hod na Námestí Republiky,110 00 Praha.

Občiansko-politická iniciatíva SPOLOČNE ZA SLOVENSKO dostala pozvánku od vlastencov z Čiech, kde srdečne pozýva všetkých Slovákov k zjednotenému postoju ochrany a slobody našich národov. Na proteste „Národ  sebe“ budú vystupovať aj ďalší zahraniční vlastenci z ďalších štátov Európy. Niet sa čomu čudovať, keď občania jednotlivých národov opäť vstávajú, začínajú sa spájať a protestujú proti súčasnej politike. Veď v súčasnom období  Európa, začína byť totalitným zriadením, ktorá sa dostala pod diktát elity a bruselských eurobyrokratov. Jednotliví vládni predstavitelia členských štátov sa zapredali kapitálovým spoločnostiam a dnes konajú  proti záujmom jednotlivých národov,  teda proti občanom narodených štátocv EÚ. Ocitli sme sa v pasci euro-socialistov a sionistického kapitálu, ktorí zavádzajú praktiky diktátorského režimu s centralizáciou do jedných rúk. Začína sa obmedzovať právo na slobodu prejavu, slova a iné obmedzenia slobody, ako sme poznali z čias totalitného systému.

Logo-SPOLOCNE-ZA-SLOVENSKOPráve  Praha 17. Novembra 1989 bola medzníkom a štartovacím motorom k snahe získania slobody. Zapísala sa do histórie, keď sa študenti snažili získať slobodu pre naše národy. Dnešok sa opäť zmieta v neslobode a je opäť čas zjednotiť národné sily a bok po boku sa opäť postaviť za slobodu, ktorá nám vyplýva z ľudsko-právnych hľadísk.

Iniciatíva SPOLOČNE ZA SLOVENSKO  odporúča svojim sympatizantom, ak majú záujem prejaviť svoje postoje k súčasnému dianiu, aby podporili svojou účasťou a slovenskými vlajkami  protestné zhromaždenie  konajúce sa 17. nov. 2016 o 14:00 hod  na Námestí Republiky v Prahe –  pod názvom Národ sebe/Národ sobě.

Foto zdroj:
http://www.jetotak.sk/november-89/filip-vagac-neda-sa-zatvorit-do-basy-cely-stat

http://cestsvobodarespekt.cz/