Čoho sa tak strašne bojí súčasná Slovenská politická scéna a ich mediálni mágovia, keď neinformujú o dni nezávislosti v Poľsku z 11. Nov. 2016 ?

Čoho sa tak strašne bojí súčasná Slovenská politická scéna a ich mediálni mágovia, keď neinformujú o dni nezávislosti v Poľsku z 11. Nov. 2016 ?

30ae0b81073c2f3bf444cd2cafa01a18Poľsko, ktoré si v piatok 11. novembra 2016 pripomenulo 98 rokov od znovuzískania nezávislosti, sa oblieklo do svojich tradičných farieb červenej a bielej. V národných farbách sa v rade miest odohrávali verejné zhromaždenia. Najviac napnutá situácia bola vo Varšave, kde na poriadok dohliadalo  sedemtisíc policajtov.

V hlavnom meste sa konali hneď tri veľké pochody naraz: nacionalistov, antifašistov a občiansky. Minister vnútra Mariusz Błaszczak po skončení varšavských demonštrácií novinárom povedal, že podľa policajného odhadu sa (nacionalistického) pochodu nezávislosti zúčastnilo 75 000 ľudí, protifašistickej manifestácie asi 900 ľudí a občianskej demonštrácie 10 000 ľudí. “Nedošlo k vážnejším incidentom, nikoho sme nezadržali,” povedal hovorca varšavskej polície Mariusz Ciarka.

2f0fa4d4dd3ebb126a96b6919578dde1

Poľskí vlastenci, alebo inak povedané nacionalisti pri  príležitosti výročia nezávislosti prednášali heslá: “Poľsko Poliakom, Poliaci za Poľsko”; “Nechceme tu moslimov!” alebo “Smrť nepriateľom vlasti!” Taktiež spálili ukrajinskú vlajku a volali po vrátení Vilniuse a Ľvova; tieto mestá boli súčasťou predvojnového Poľska, teraz patrí Litve, respektíve Ukrajine. Najväčšie nadšenie podľa televízie TVN 24 vyvolalo spálenie vlajky s logom facebooku, označeného za symbol nadvlády veľkých korporácií a globálne cenzúry.

Odporcovia nacionalistov sa zhromaždili pod transparentmi “Biele Poľsko len v zime” či “Fašisti, preč z ulíc”, k priamemu stretu však nedošlo.

Agentúra AP uviedla, že každoročné rituály osláv poľskej nezávislosti vo Varšave bývajú jedným z najväčších zhromaždení krajnej pravice v Európe. K vtedajším vlasteneckými heslám typu “Boh, česť, vlasť” v posledných dvoch rokoch pridávajú proti imigračné slogany typu “Poľsko pevnosťou Európy” či “Byť Poliakom, byť katolíkom je výsada a česť”.

Logo-SPOLOCNE-ZA-SLOVENSKO

Iniciatívu SPOLOČNE ZA SLOVENSKO  zaráža, prečo sú naše Slovenské média ticho? Prečo Slovenská verejnosť nemá právo na informácie od našich susedov? Prečo verejnoprávne, ale aj ostatné média neinformujú o udalostiach, ktoré prebiehali v Poľsku 11. novembra 2016 a to pritom bez násilnosti a v národnom duchu Poliakov za ich nezávislosť? Prečo v slovenských médiách (maimstream) je stále väčšia a zvyšujúca sa cenzúra? Čoho sa tak strašne bojí súčasná politická scéna a ich mediálni mágovia?

Foto zdroj:

http://123ru.net/various/76209297/
http://uazmi.org/news/hM8o0Pilvnw9QsoVDHRV5O