„Človeče nezlob sa“ Voľby VÚC 2017 prehrala väčšina obyvateľov Slovenska?!

„Človeče nezlob sa“ Voľby VÚC 2017 prehrala väčšina obyvateľov Slovenska?!

Každý z nás pozná hru „ Človeče nezlob se“,  kde každý z hráčov ma štyri figúrky. Táto hra je o šťastí pri hádzaní kocky a taktike ktorého protihráča vyhodí, aby sa jeden z hráčov dostal prvý domov.

Vo voľbách do VÚC nemohli voliť tí, ktorí museli odisť zo Slovenska za prácou, aby mohli uživiť svoje rodiny a poskytnúť ťažkou prácou, ako taký štandard svojim najbližším. Ide o cca štyristotisíc  Slovákov, ktorí boli diskvalifikovaní vo voľbách do samosprávnych krajov.  Niekto si povie: „ Však mohli prísť a mohli voliť“.  Áno mohli, ale tí čo to tvrdia nevedia si predstaviť, že mnoho z nich pracuje na smeny  a zamestnávatelia ich nepustia z práce, ďalej sú to slovenský občania, ktorý by museli priletieť zo zahraničia a letenka stojí viac ako priemerná mzda a priame letecké spojenie na Slovensko neexistuje.  Volebný zákon do samosprávnych krajov je v tomto  neúprosný a voliť mohol ísť len ten, kto ma trvalý pobyt v územnej samospráve. Títo naši spoluobčania boli diskvalifikovaní a ich návrat domov je len jedným veľkým otáznikom.

Voľby do VÚC nepriniesli žiadnu výraznú zmenu, alebo..?

Na prvý pohľad by sme si mohli povedať, že zmena na postoch predsedov samosprávnych krajov  a v zastupiteľstvách zmena prišla. Strana Smer-SD a ĽSNS bola v týchto voľbách porazená liberálnymi straníčkami SAS a OĹANO-NOVA a ďalšími mimoparlamentnými straníčkami, ktoré sa pridali do koalície k liberálom.

Bratislavský samosprávny  kraj obsadil Juraj Droba cez koalíciu  (SaS, OĽaNO, NOVA, SMK-MKP, OKS, Zmena zdola a Demokratická únia Slovenska) , ktorý získal 20,42 percenta hlasov oprávnených voličov,

V Trnavskom kraji novým predsedom VÚC sa stal Jozef Viskupič (OĽaNO, SaS, KDH, OKS, Zmena zdola, DÚ) so ziskom 43,11 percenta hlasov,

V žilinskom kraji sa víťazom stala historicky prvá ženu v kresle predsedu samosprávneho kraja Erika Jurinová (OĽaNO, SaS, KDH, OKS, NOVA), ktorá získala 43,67 percent oprávnených hlasov voličov.

V Prešovskom kraji volebným víťazom na post predsedu VÚC je Milan Majerský (KDH, SaS, OĽaNO, NOVA), ktorý získal 40,36 percenta hlasov oprávnených voličov.

V Košickom kraji  sa stal víťazom Rastislav Trnka (KDH, SaS, OĽaNO, NOVA, ŠANCA), ktorý získal 37,8 percent hlasov oprávnených voličov.

Liberáli získali priamo päť dôležitých postov a to nie je všetko. Šiestym postom liberálov je aj Banská Bystrica. ktorý k nemu môžeme priradiť, kde víťazom sa stal  nezávislý kandidát Ján Lunter, ktorý od občanov získal 48,53 percenta oprávnených voličov. Jeho veľkým podporovateľom bol Andrej Kiska (súčasný prezident SR), ktorý ma viac neprajníkov medzi občanmi, nakoľko je veľkým sklamaním pre jeho proamerický postoj v úrade takzvaného slovenského prezidenta. V prospech Jána Luntera sa vzdal aj kandidát Martin Klus, ktorý pôvodne kandidoval tiež  za koalíciu strán (SaS, OĽANO, NOVA, KDH a OKS).

Tieto percentá kandidátov vyzerajú na oko, že ide o neuveriteľnú voličskú potenciu, avšak pravda je iná.

V skutočnosti ich nevolilo ani 10%, niekde 15% voličov (obyvateľov Slovenska).  Tieto percenta sa vypočítavajú totiž z priemernej účasti zúčastnených voličov vo voľbách do VÚC, ktorých priemer bol na úrovní 30% oprávnených voličov  z celého Slovenska.

70% voličov sa nezúčastnilo volieb pre rôzne dôvody. Do budúcnosti to bude veľký výkričník našej volebnej demokracie.  Prečo slovenský občan v územnej samospráve nechá rozhodovať menšinu o väčšine?

Tu aj zostáva otázka, kto vlastne vyhral tieto voľby VÚC 2017. Slovenský občan alebo politika Sorosa?

Finančný podvodník George Soros a jeho bábky na Slovensku?

Na Fb stránke „Idem voliť“ sa píše:

„Na Slovensku sú aktivity Sorosa spájane so stranami opozície: SaS, OĽANO-NOVA, SDKÚ, Most-Híd. Avšak posledné roky sa tešia jeho mimovládki  aj dotáciám od vlády Roberta Fica. Iveta Radičová viedla Sorosovú nadáciu Otvorená spoločnosť, do ktorej naliala množstvo peňazí Slovákov počas svojej vlády. Písali sme o tom tu: http://www.idemvolit.sk/881-kauza/radicova-odklepla-obrovske-dotacie-pre-svoje-nadacie-kde-ma-dceru-meseznikova-wienk/ Členovia strany SaS sa opakovane zúčastňujú akcií organizovanými Nadáciou Otvorená spoločnosť – Sorosa. Medzi Sorosové poslušné a ochočené ovečky napríklad patria:
Martin Bútora (hlavný poradca Kisku), František Šebej, Štefan Hríb, Daniel Lipšič, Iveta Radičová, Pavol Demeš, Eduard Kukan, Ivan Mikloš, Peter Osuský(SaS, OKS), Fedor Gál, Grigorij Mesežnikov, Mikuláš Dzurinda(SDKÚ), František Mikloško, Juraj Smatana, Ondrej Starinský, Miroslav Lajčák(SMER-SD), Miroslav Kusý, Zuzana Wienková, Michal Havran ml., Martin Macko, Ján Orlovský,atď.“

 O politike SAS a prepojení na otvorenú spoločnosť založenú Sorosom na Slovensku informoval aj aktivista Mgr. Roman Ruhig prostredníctvom  YouTube relácie „Pohľady“.

 

Slovenský občan má málo informácií o tých komu dáva hlas vo voľbách!

Do 5 rokov sme total multikulturálnou spoločnosťou po vzore západných európskych štátov. Veď stačí sa pozrieť aj na plán, ktorý je pripravovaný v Košickom samosprávnom Kraji . Citujem z článku  Správy- Pravda z 01.03.2016 (https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/385281-kosicky-kraj-pomoze-migrantom-ako-prvy/) „Dohodu o spolupráci pri napĺňaní cieľov Cestovnej mapy riadenej migrácie v Košickom kraji podpísali zástupcovia Košického samosprávneho kraja (KSK), Slovenskej katolíckej charity, Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Košice a Inšpektorátu práce Košice. Ako informovala hovorkyňa KSK Zuzana Bobríková, Košický samosprávny kraj je prvou regionálnou samosprávou, ktorá sa problematikou migrácie začala zaoberať systematicky. Ako uviedol predseda KSK Zdenko Trebuľa, cieľom účastníkov dohody je konať tak, aby ich vzájomná spolupráca pomáhala pri integrácii cudzincov a vytvárala sociálnu súdržnosť medzi rôznymi komunitami a majoritnou spoločnosťou.“.

Jediným  z kandidátov v Košickom kraji sa postavil proti tejto dohode a to proslovenský občiansky kandidát Róbert Bačinský .  Pozri  volebný program na web stránke tu! http://robertbacinsky.sk/volebny-program/.

Vo voľbách do VÚC napriek snahe a podrazom skončil na 5 mieste z 15 prihlásených kandidátov na post predsedu Košického samosprávneho kraja.  Túto informáciu, ale aj ďalšie programové tézy chcel dostať medzi voličov v podobe 270 000 letákov, ktoré zaplatil z vlastného vrecka, avšak subdodávateľská spoločnosť DISPRO s.r.o. (http://www.distribucialetakov.sk/) tieto letáky, ktoré mala vytlačiť a rozdistribuovať po celom Košickom kraji nezrealizovala. Zaplatená služba dopredu za  tlač a distribúcia sa nedostala medzi obyvateľov Košického kraja.  Prečo?  Lebo niekomu záležalo na tom, aby volič-občan sa nedozvedel pravdu!

Bohužiaľ meistream tieto informácie tiež neposkytne občanom Slovenska, lebo patrí do područia, ktorú ovládajú globálne sily.

Na teraz nám zostáva, len podrobne sledovať čo sa bude diať v našich krajoch.

Iniciatíva SPOLOČNE ZA LOVENSKO určite nezostane ľahostajná ani po týchto voľbách do VÚC a  k tomu čo sa deje na Slovensku. Budeme pokračovať vo svojej činnosti, spájať občanov za lepšiu budúcnosť nás všetkých. Naším cieľom je, aby Slovenská republika a jej občan mal právo žiť v slušnom a bezpečnom štáte. Dôležitú úlohou je zjednotenie ľudí, občanov Slovenskej republiky vnímajúc vlastnú identitu, občiansku príslušnosť k Slovensku a k slovenskému národu. Pokiaľ niekto nemá vlastnú identitu, nemôže chcieť, aby ho iní rešpektovali. Identita spoločenstva ľudí sa spája s kultúrnymi hodnotami spoločnosti, ktoré sú nám blízke, tradičné, a odovzdávajú sa z pokolenia na pokolenie. Záleží nám na všetkých občanoch a obyvateľov našich krajov.